Bitcoin

Kripto Para Piyasasında Hareketlenme: Yükseliş Şansı Artıyor mu?

Kripto para piyasası gece yine hareketliydi!

Lider kripto para birimi Bitcoin‘İn (BTC) sert düşüşü ile tam olarak yerle bir olan kripto para piyasası dün gece ise uzun süreden sonra ilk defa umut ışığı olduğunu gösterdi.

Bitcoin’in adım adım 40.000 dolar desteğine çekildiği anlarda gelen beklenmeyen yükseliş, fiyatı yeniden 42.000 dolar noktasının üzerine kadar çıkardı.

Altcoinler Canlandı

Özellikle altcoinlerin günlerden beri devam eden sert düşüşlerden sonra yeniden hareket ettiği görüldü.

Coinmarketcap verilerine göre AVAX o anlarda %10’a kadar yükseliş elde ederken LUNA %18 seviyelerini gördü. An itibarıyla top 10 içerisinde LUNA’nın %6,2’lik yükseliş kaydettiği ve hemen arkasındaki AVAX’in %6 yükseldiği görülüyor.

Onun dışında Ethereum’un da 3.000 dolar altına düşme tehlikesi ile karşı karşıyayken 3.200 dolarlara yakın seviyelere yeniden çıkması umut getirdi. ETH an itibarıyla 24 saat içerisinde %1,1 yükseliş elde etmiş durumda.

Hafta sonunda görülen düşük hacmin aslında kripto para sektörü için hareket anlamına geldiği bilinse de kimse bu kadar sert düşüş ve bu kadar anlık bir yükseliş beklemiyordu.

Google Trends üzerindeki aramaların da artmış olması aslında umudu arttıran bir başka faktör.

Bitcoin’in bu hafta 42.000 dolar üzerinde kalması ve Ethereum’un 3.200 dolardan bunu takip etmesi piyasada geçici bir volalitenin yaşanmasını sağlayabilir.

Altcoinlerin şu an özellikle BTC’nin yatay seyrini beklediği, dünkü hareketlilikten de belli olmakta.

BTC’nin bunu verip vermeyeceği bilinmese de bu hafta savruk fiyat hareketlerinin olması son derece muhtemel.

İlgili Haber
Bu Hafta Bitcoin ve Altcoinlerde Volatilite Yükselebilir! Squeeze'e Hazır Olun!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu