Kripto HaberleriAltcoinKripto Para Piyasasındaki Son Rallinin Ardından Küçük Yatırımcılar Bu Altcoine Akın Etti!

Kripto Para Piyasasındaki Son Rallinin Ardından Küçük Yatırımcılar Bu Altcoine Akın Etti!

Takip et

Popüler veri toplayıcısı Glassnode, dünyanın en büyük ikinci kripto parası Ethereum’un son birkaç gün içinde yüzde 30’un üzerinde bir fiyat artışı yaşamasının ardından yeni küçük ve orta ölçekli yatırımcıların akınına uğradığını bildirdi.

Ethereum’da Küçük Yatırımcı Cüzdan Sayısı Yeni Rekor Kırdı

Yakın zamanda yayınlanan tweetlerde analiz kuruluşu Glassnode, elinde 1 coinden fazla ve 10 coinden fazla ETH bulunduran Ethereum cüzdanlarının sayısının yeni tarihi zirvelerine sıçradığını belirtti.

Cüzdanında en az 1 ETH bulunduran cüzdan sayısı 1.566.309’a, en az 10 coin bulunduran cüzdan sayısı ise 310.656’ya yükselerek rekor kırdı.

İlgili Haber
Mercedes-Benz ile Bu Altcoin Arasında Dikkat Çeken Bir Ortaklık Kuruldu!

Bunun yanı sıra, içerisinde ETH bulunduran cüzdanların toplam miktarı 84.641.107’lik yeni bir tarihi değere yükseldi.

Trading View grafiği, 26 Temmuz (Salı) ile 28 Temmuz arasındaki dönemde Ethereum fiyatının yaklaşık yüzde 31 oranında artarak coin başına 1.364 dolardan 1.784 dolara yükseldiğini gösteriyor.

ETH fiyatının son 1 aydaki değişimini gösteren grafik.

Fiyattaki bu artış büyük olasılıkla Bitcoin’in FED Rezervi’nin son faiz artışına verdiği ani tepkiden kaynaklandı. En büyük kripto para, ABD merkez bankası tarafından 75 baz puan artırılan faiz oranının ardından ani bir yükseliş sürecine girdi.

Ancak Mayıs ayındaki faiz artırımının ardından, Bitcoin’in değerinin yaklaşık yüzde 40’ını kaybetmesine neden olan kripto durgunluğu başlamıştı.

Cüzdan sayısında rekor kıran dünyanın en büyük altcoini, bu yazının yazıldığı anlarda 1.720 dolar seviyesinden işlem görüyor. Mayıs ayındaki faiz artımından önce ise coin 2.900 dolar civarındaydı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları