coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerKripto Para Sektöründe 2023 Yılının Cazibe Merkezi Bu Ülke Oldu!

Kripto Para Sektöründe 2023 Yılının Cazibe Merkezi Bu Ülke Oldu!

2023 yılının sonu yaklaşırken kripto ve Web3 inovasyon alanında kendini gösteren bu ülke sektörün cazibe merkezi haline geldi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2023 yılının sonu yaklaşırken, Asya’nın kripto para düzenleyici ortamı önemli değişikliklere tanık oldu ve Hong Kong, kripto ve Web3 inovasyonu için bir merkez olarak kendini gösterme konusunda öncü olarak ortaya çıktı.

Asya’nın Kripto Düzenleyici Ortamı 2023’te Hong Kong Liderliğinde Önemli Değişimler Gördü

Haziran ayında Hong Kong, sanal varlık ticaret platformları için kripto lisanslama rejimini başlatarak HashKey ve OSL gibi lisanslı borsaların bireysel ticaret hizmetleri sunmasına izin verdi.

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu Ekim ayında kılavuzunu güncelleyerek kripto ETF’lere yatırımcı katılımını genişletti.

Kasım ayında, dijital varlık tokenleştirme faaliyetlerini denetlemek için genelgeler yayınlandı ve Aralık ayında düzenleyici, spot kripto ETF’leri için başvuruları davet etti.

İlgili Haber  Batık Bitcoin Borsası Geri Ödemelere Mi Başladı? Kullanıcılar Makbuz Paylaştı! İşte Detaylar!

Hong Kong Mali Hizmetler ve Hazine Bakanı Christopher Hui, JPEX kripto borsasına yönelik son düzenleyici eylemlere rağmen hükümetin Web3 büyümesine olan bağlılığını teyit etti.

Hong Kong merkezli VDX’in COO’su Donald Day, Hong Kong’un düzenleyici çerçevesinin istikrarını ve güvenilirliğini vurgulayarak bunu bir rekabet avantajı olarak değerlendirdi.

Metalpha CEO’su Adrian Wang, Hong Kong’un Singapur’un düzenleyici rejimini yakalamada hızlı bir ilerleme kaydettiğini ve yüksek kaliteli kripto firmalarını çektiğini belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail