Kripto HaberleriBlockchainKripto Para Sektöründeki Hack Olayları Rekora Koşuyor, İşte Kanıtı

Kripto Para Sektöründeki Hack Olayları Rekora Koşuyor, İşte Kanıtı

Takip et

Kripto para dolandırıcılık ve hack olaylarının arttığı bir dönemde Blockchain güvenlik şirketi CertiK, yeni finansman turunda 2 milyar dolar değerlemeye ulaştı.

Şirket Seri B3 turunda 88 milyon dolar topladı. Finansman turuna Insight Partners, Tiger Global, and Advent International öncülük ederken Goldman Sachs, Sequoia Capital ve Lightspeed Venture Partners da katılımcılar arasındaydı.

Yeni finansman turu CertiK’in yalnızca üç ay kadar önce Seri B3 turunda 80 milyon dolar yatırım alarak 1 milyar dolar değerlenmesinin ardından geldi.

CertiK Yalnızca Üç Ay İçerisinde Değerini Nasıl İki Katına Çıkardı?

Şirketin kurucu ortağı Ronghui Gu, yaptığı açıklamasında şirketin büyüyen geliri ve hizmetleri için artan talep sayesinde bu tür bir yükselişi yaşayabildiklerini söyledi.

Şirket, gelirlerinin geçtiğimiz yıla göre 12 kat arttığını ve karlarının ise 3.000 kat yükseldiğini belirtti.

2018 yılında New York’ta kurulan şirket, Blockchain projelerinin akıllı sözleşmelerini denetleyerek projelerin hayata geçmek ve kullanılmak üzere güvenli olduğundan emin oluyor.

Bilindiği üzere hack ve güvenlik açıkları kripto sektöründe son derece yaygın. CertiK verilerine göre geçtiğimiz yıl 1.3 milyar dolar değerindeki kripto varlık hackerlara kaptırıldı.

Bu yıl için ise Ronin ağı ve Wormhole saldırıları nedeniyle şimdiye kadar saldırganlara kaptırılan kripto para miktarı halihazırda 1 milyar doları aştı.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: 173 Bin Ethereum (ETH) Çalındı! Bu Altcoin'in Fiyatı Çakıldı!

Gu, yaptığı açıklamasında yaşanan son hack olayları ile birlikte Blockchain geliştiricilerinin güvenlik denetimlerinin gerekli olduğuna ikna olduklarını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları