Kripto HaberleriHaberlerKripto Para Sektörünü 2023'te Ne Bekliyor? Analist Tahminlerini Açıkladı!

Kripto Para Sektörünü 2023’te Ne Bekliyor? Analist Tahminlerini Açıkladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Wu Blockchain paylaştığı bir blog yazısında 2023 yılına dair Bitcoin ve kripto para sektörü tahminlerini açıkladı.

Analistin Kripto Para Sektörü İçin 2023 Tahminleri Neler?

Wu Blockchain’e göre, kripto para birimleri için hem spot hem de vadeli işlem piyasalarındaki işlem hacimleri 2022 yılında 2021 yılına göre büyük ölçüde küçüldü.

Kripto para borsalarının hacim verilerini ay olarak gösteren grafik.

Spot piyasadaki aylık borsa işlem hacmi 2020’nin sonlarında görülen seviyelere gerilerken, vadeli işlem piyasasındaki hacim de spot piyasaya benzer şekilde hareket etti. Bununla birlikte, açık pozisyon bakımından vadeli işlemler piyasasındaki faaliyet nispeten sabit kaldı ve ana akım kripto vadeli işlem varlıkları ayı piyasasının başlarında ve diplerinde görülen düzeylerle aynı seviyede seyretti.

Bu durum, analiste göre vadeli işlemler piyasasının nispeten likit kalacağını ve 2023 yılı boyunca ticaret fırsatları sunacağını göstermektedir. Wu Blockchain ayrıca, kripto opsiyon piyasasının ayı piyasasından önemli ölçüde etkilenmediğini ve opsiyonların açık faiz ve hacim açısından 2021’den daha iyi performans gösterdiğini belirtiyor.

Analiste göre opsiyon piyasasının 2023 yılında daha fazla profesyonel kurum, piyasa yapıcı ve bireysel yatırımcının piyasaya katılmasıyla daha da gelişmesi bekleniyor.

İlgili Haber
Santiment Üç Altcoin İsmi Verdi: "2023 İçin İyi İşaretler Veriyorlar!"

Teknik gelişmeler açısından Wu Blockchain, büyük bir dönüm noktası olmayacağını, ancak protokol katmanının gelişmeye devam edeceğini ve kullanımının kolay olacağını, böylece downstream geliştiricilerin daha verimli uygulamalar ve ürünler üretmesine olanak tanıyacağını öngörüyor.

Wu Blockchain ayrıca, modüler Web3 uygulamalarına odaklanılmasını bekliyor ve bu uygulamaların gerçek değerli ürünler sağlamak için daha fazla yerel bileşeni entegre etmeye devam edeceğini belirtiyor.

Bununla birlikte Wu Blockchain, Web3’te token ekonomisinin rolü konusunda olumsuz düşünmeye devam ediyor ve daha fazla girişimcinin uzun vadede sürdürülebilecek bir değer üretmeyi yeniden deneyeceğini umuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay