Kripto HaberleriBitcoinKripto Para Siber Tehdit Raporu Yayınlandı!

Kripto Para Siber Tehdit Raporu Yayınlandı!

Takip et

Kripto paralar dünya genelinde gelişimini hızla sürdürürken siber suçların konusu da olmaya devam ediyor.

ABD’li siber güvenlik firması SonicWall, iki yılda bir yayınladığı “Siber Tehdit Raporunu” yayınladı.

SonicWall araştırmacıları dünya genelinde fidye yazılım saldırılarında 2022’nin ilk yarısında bir düşüş eğilimi olduğunu belirtti.

Rapora göre 2022’nin ilk yarısında 236,1 milyon fidye yazılımı girişimi oldu ve bu da yıllık %23’lük bir düşüşün yaşandığını gösteriyor.

Bilgisayar korsanlarının saldırılarda genellikle Bitcoin (BTC) gibi bir kripto para birimi biçiminde ödeme talep ettiklerini belirten araştırmacılar finans sektöründeki kripto para saldırılarının 2022’nin ilk yarısında %269 arttığını söyledi.

Raporda, önceki yıllarda hükümet, sağlık ve eğitim sektörlerinin kripto para korsanlarının en büyük hedefi olduğu, ancak bunun 2022’de değiştiği belirtildi.

“Perakende sektörünü hedef alan kripto para hırsızlığı bugüne kadar %63 artarken, finans sektörüne yönelik saldırılar %269 arttı.”

Bitcoin ve kripto paralardaki yaşanan sert düşüşlerin kripto alanındaki hırsızlık olaylarını azaltmadığını belirten SonicWall araştırmacıları, küresel kripto hırsızlığı hacminin 2022’nin ilk yarısında 66,7 milyona yükseldiğini ifade etti.

SonicWall araştırmacıları raporunda son olarak kripto para hırsızlığının mağdurlar tarafından tespit edilme olasılığının daha düşük olmasından dolayı kripto hırsızlığının giderek arttığına da dikkat çekti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları