HaberlerKripto Para

Kripto Para Şirketi BlockFi, ‘Piyasa Koşulları’ Nedeniyle Çalışanlarının Yüzde 20’sini İşten Çıkaracak

Kripto para kredilendirme şirketi BlockFi, piyasa koşullarını neden göstererek şirket içerisinde küçülmeye gidecek.

Kripto para kredilendirme platformu BlockFi, değişen makroekonomik ortamın şirketin büyüme hızını olumsuz etkilemesi nedeniyle çalışan sayısının yaklaşık %20’sini azaltacağını bildirdi.

Şirketin CEO’su Zac Prince Pazartesi günü attığı Tweet’te, BlockFi’nin 2020 sonunda 150 olan çalışan sayısının yaklaşık 850’ye yükseldiğini söyledi.

Kripto para kredilendirme şirketi BlockFi’ın bu adımı, Bitcoin ve altcoin piyasasında şu sıralar yaşanan büyük düşüş sırasında geldi.

“Ekip Boyutu Küçülecek ve Yönetici Ücretlerinde Kesintiler Yapılacak”

Prince, BlockFi’nin pazarlama giderlerini kısarak, “kritik olmayan” satıcıları tasfiye ederek, yönetici ücretlerini azaltarak ve ekip boyutunu küçülterek maliyetlerini yönettiğini söyledi.

Haziran ayı başlarında ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase de maliyetlerinden tasarruf etmek amacıyla işe alımları dondurduğunu ve buna ek olarak kısa bir süre önce işe alınan kişilerin de son gelişmeyle birlikte geri çevrileceğini duyurmuştu.

Kripto borsası Gemini da benzer şekilde çalışanlarının %10’unu işten çıkartacağını bildirmişti.

İlgili Haber
Beklenen Celsius Fırtınası Resmen Koptu: Bütün İşlemler Durduruldu, Ethereum (ETH) Fiyatı Düşüşe Geçti!

Kripto Para Piyasası Celsius’da Yaşanan Gelişmeler Nedeniyle Büyük Yara Aldı

Pazartesi günü kripto piyasalarındaki zayıflık, kredi platformu Celsius’un “aşırı sert piyasa koşulları” nedeniyle tüm para çekme ve transfer işlemlerini duraklattığını duyurması ve CEL tokeninin %50 düşmesiyle ortaya çıktı.

Buna ek olarak dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’in de BTC çekimlerini askıya alması da piyasa düşüşünde etkili oldu. Binance mevcut durumda BTC çekimlerine yeniden izin vermiş durumda.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu