AltcoinHaberler

Kripto Para Şirketi CoinShares, Terra’nın UST Tokeninde Yaşadıkları ‘Sıra Dışı’ Zararın Miktarını Açıkladı!

Avrupa'nın en büyük dijital varlık firması CoinShares, Terra'nın UST coininde yaşadığı zararın boyutunu açıkladı.

Avrupa’nın en büyük dijital varlık firması olduğunu belirten CoinShares, yayınladığı yıllık raporunda, Terra’nın UST tokenine olan yatırımından 17 milyon Sterlin (21.4 milyon dolar) tutarında “sıra dışı” bir zarar yaşadığını açıkladı.

CoinShares: “Terra’nın UST Çöküşünden Mahcup Edici Bir Ders Aldık”

Firmanın CEO’su Jean-Marie Mognetti yayınlanan raporda durumu şöyle yorumladı:

“Firmanın CEO’su Jean-Marie Mognetti raporda, “DeFi faaliyetlerimizden UST’deki pozisyonumuzu tasfiye ederken 17 milyon sterlinlik sıra dışı bir zarar kaydettik, bunun ‘mahcup edici bir ders’ niteliğinde olduğunu düşünüyoruz.”

Uluslararası finansal raporlama standartlarına (IFRS) göre hazırlanan rakamlara göre, 2021 yılının tamamında CoinShares’in net zararı 1.4 milyar sterlinden 2.4 milyar sterline yükselirken, şirketin gelirleri dört kattan fazla artarak 80.8 milyon sterline ulaştı.

Net zararın büyük bir kısmı finansal araçlardan gelen zarardan kaynaklandı. Saint Helier merkezli şirket, UFRS kapsamında dijital varlıklardan elde edilen kazançların gelir tablosunda gösterilmediğini belirtti.

“Kripto Para Fiyatlarındaki Yükseliş Gelirlerimizi Artırdı”

Gelirlerin çoğu, yan kuruluşları XBT Provider ve CoinShares Digital Securities tarafından piyasaya sürülen ETF ürünlerinin yönetim ücretlerinden geldi. Raporda, yükselen kripto para fiyatlarının gelir artışına yol açtığı belirtildi.

CoinShares, bireysel yatırımların güçlü kalmaya devam ederken, daha büyük yatırımcıların XBT ürünlerinden çıktığını ve çıkışların 341 milyon dolara ulaştığını söyledi.

İlgili Haber
Kripto Para Fonlarında Bu Hafta Durum Ne? Bu Altcoine Olan Net Giriş Rekor Kırdı!

Şirketin kısa bir süre önce yayınladığı haftalık raporunda, sürpriz bir şekilde Algorand altcoininin yatırım ürünlerine rekor düzeyde net fon girişi olduğu ortaya çıkmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu