Kripto HaberleriHaberlerKripto Para ve Bitcoin Fonlarında Haftalık Görünüm Ne? Hangi Altcoinler Yükseliş Yaşadı?

Kripto Para ve Bitcoin Fonlarında Haftalık Görünüm Ne? Hangi Altcoinler Yükseliş Yaşadı?

Takip et

Kripto paraların 2022 yılında yaşadığı düşüş dijital varlık endüstrisinin yaşadığı en büyük çöküşlerden birini sahne olmuştu. Birçok varlık günler içerisinde değerinin %50’sini kaybetti.

En çok dikkat çeken düşüşlerden biri de Ethereum’da yaşandı. Dünyanın en büyük altcoini günler içerisinde 880 dolara gerileyerek 2017 yılında kırdığı rekorunun altına inmişti.

Piyasada yaşanan bu kadar şiddetli bir düşüşün ardından long pozisyonundaki bazı şirketlerin de likidasyona uğraması ve marj çağrıları alması da kurumsal yatırımcıları ürkütmüşe benziyor.

Kripto Para Fonlarından Haftalık Net 423 Milyon Dolarlık Fon Çıkışı Yaşandı

Coinshares’in haftalık raporunda açıkladığı net 423 milyon dolarlık fon çıkışı da belki de bununla açıklanabilir.

Coinshares’e göre yaşanan fon çıkışları 17 Haziran tarihinde gerçekleşti ancak kurumsal şirketler ve yatırımcıların bunları gecikmeli olarak bildirmesi nedeniyle bu değerler bu haftanın raporuna yansıdı.

Çıkışlardaki ana sebebin Bitcoin ve kripto para piyasasındaki düşüşler olduğu düşünülüyor. Verilere göre yaşanan fon çıkışlarının büyük bir kısmı Bitcoin odaklı fonlardan gerçekleşti.

Coinshares’in paylaştığı ve haftalık olarak kripto para fonlarında yaşanan gelişmeleri aktaran tablo.

Fon çıkışlarına en büyük katkıyı 490 milyon dolarlık haftalık çıkışıyla Purpose Bitcoin ETF fonu gerçekleştirdi. Söz konusu fonun ayın başından bu yana net bilançosu ise eksi 343 milyon dolar oldu.

Net giriş yaşayan tek fon Short Bitcoin varlığı oldu. Bilindiği üzere Short Bitcoin varlığında yatırımcılar düşüşe geçen varlıktan kar elde edebiliyor.

Bununla birlikte yaşanan fonların çoğunluğu Kanadalı borsalardan gerçekleşti.

Ethereum fonlarına net olarak pozitif giriş yaşanması dikkat çekti. Bununla birlikte TRON, Polkadot ve Cardano ufak da olsa pozitif bölgede yer alırken Solana’da ise hafif bir çıkış yaşandı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları