Kripto HaberleriBorsaKripto Para Yatırımcılarının Ortak Hareketi Bu Hisseye %2.500 Artış Getirdi

Kripto Para Yatırımcılarının Ortak Hareketi Bu Hisseye %2.500 Artış Getirdi

Takip et

Kripto para yatırımcıları çoğunlukla kripto para sektöründeki volatilite ile bilinse de bunun benzerleri hisse senedi piyasalarında da yaşanıyor. Bitcoin (BTC) fiyatının sert düşüşünden hemen sonra gelen bir rekor ise Reddit üzerindeki yatırımcıların ne kadar etkili olabileceğini ortaya koydu.

GameStop’un Yükseliş Hikayesi

GameStop isimli video oyun şirketinin hisse senedi değeri bundan 10 ay önce 2,5 dolar seviyelerindeyken, kısa süre önce 65 dolara kadar yükseldi. 10 ay gibi kısa bir sürede 25 kat artış yakalayan GameStop hisselerinin arkasındaki temel sebep ise Reddit kullanıcıları olarak görülüyor.

Tanınan kripto para yatırımcısı Blockchain Backer, GameStop şirketinin hisselerinin bundan 18 ay önce yaşanan finansal kaygılar nedeniyle ciddi anlamda düştüğünü ortaya koydu. Gerçekten de ilgili grafiğe bakıldığında hisse senedinin değerinde yavaş ancak istikrarlı bir düşüş olduğu görülebiliyor.

Ünlü sosyal medya platformu Reddit kullanıcıları ise bu düşüş sonrası harekete geçerek gerçek bir pump operasyonu organize etti. Reddit üzerindeki GameStop sayfasına ilgi çeken kişi ise Citron Research oldu.

Citron Research ekibi tarafından yayınlanan analizlerde şirketin hisselerinin düşmeye devam edeceği ve şirket yetkilileri istifa ettikçe bunun hız kazanacağı belirtildi. Citron Research tarafından yayınlanan her analizi ise Reddit üzerindeki grubu hareketlendirdi ve herkes daha fazla almaya başladı. GME ile ilgili temelde hiçbir gelişme olmasa da kullanıcılar ve araştırma grubu arasındaki inatlaşma, alım çılgınlığı yarattı.

Citron ekibi ise %2.500 artış sonrasında GME hisseleri hakkında yorum yapmayı bıraktı. Reddit kullanıcıları ise benzer bir durumun kripto paralar için de olmasını beklediklerini ifade etmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları