Kripto HaberleriBorsaKripto Para Yatırımının Yeni Yüzü: PrimeXBT

Kripto Para Yatırımının Yeni Yüzü: PrimeXBT

Takip et

Kripto para piyasası gün geçtikçe büyüyor ve her geçen “güvenli alım satım yapma” konusu yatırımcılar için büyük bir öneme sahip oluyor. Yatırımcılar geç gerçekleşen işlemler, sunucu hataları ve siber saldırılar gibi birçok konuda sorun yaşadıkları için en güvenilir kripto para borsasını bulmak istiyor. Tam da bu noktada  PrimeXBT hem güven hem de sunduğu diğer özellikler ile çoğu kripto para borsasından ayrılıyor.

İşte Özellikler

PrimeXBT ile yatırımcılar kolay ve güvenilir bir şekilde 100 kata kadar kaldıraçlı bir şekilde alım satım işlemlerini yapabiliyor. Özellikle düşük bütçe ile yatırım yapan yatırımcılar için parasının tam 100 katı ile işlem yapabilme imkanı sunan platform, Bitcoin’in yanı sıra Ethereum, Litecoin ve XRP gibi kripto para birimleri ile de işlem yapılmasına olanak sağlıyor. Bitcoin, yüzlerce altcoin ve kredi kartı ile hesaba para yükleme seçenekleri bulunan PrimeXBT’de tüm alım satım işlemleri için %0,05 gibi düşük bir komisyon uygulanıyor.

Ayrıca çoğu kripto para borsasında bulunan çökme, gecikme, işlemin askıya alınması gibi durumlar PrimeXBT ile ortadan kalkıyor ve yatırımcılar istedikleri işlemi saniyeler içerisinde gerçekleştirebiliyor. Herhangi bir saldırı durumuna karşı “soğuk hava depolarında” saklanan kripto paralar güvenlik düzeyini en üst noktaya çıkarıyor.

Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin ve EOS için alım satım yapılmasına olanak sağlayan platform bunun yanı sıra S&P500, FTSE100 ve JAPAN gibi dünyanın başta gelen borsaları için de işlem açılmasına imkan veriyor. Ayrıca petrol, altın gibi emtialar için de işlem açılabiliyor.

PrimeXBT’yi Diğer Borsalardan Ayıran Özellikler

PrimeXBT, 4 Şubat 2019’da açılmasına rağmen açılır açılmaz 150.000’den fazla kullanıcıya ulaştı. Gerek sunduğu güvenli altyapı gerek ise birçok kripto para çiftinde 100x kaldıraçlı işlem açılmasına izin vermesi ile diğer borsalardan ayrılıyor.

Diğer yandan ise düşüş piyasasında short pozisyonlara girmeye de izin veriyor. Şimdiye kadar “short-sell” (açığa satış) ve yüksek kaldıraçlı işlemler alanında BitMEX birinci sıradaydı. Bu stratejileri kullanmak isteyen fırsatçı yatırımcıların taleplerine cevap veren BitMEX, piyasanın “1 numarası” rolünü üstlenmiş oldu. Ancak BitMEX’te 100x kaldıraçlı yatırım sadece Bitcoin’de yapılabiliyor.

PrimeXBT  ile BitMEX’in karşısına, potansiyel olarak birinciliğini elinden alabilecek bir rakip çıktı. Çünkü PrimeXBT, aynı işlemleri çok daha fazla sayıda kripto varlık üzerinden yapma imkanı sunuyor. Bu kripto paralar arasında Bitcoin, Ethereum, EOS, Litecoin ve XRP var.

Dahası BitMEX sadece Bitcoin ile sisteme para yatırılmasına izin verirken, PrimeXBT’te birçok kripto para ile birlikte ABD Doları ve Euro ile de yatırma ve çekme işlemleri de yapılabiliyor. Bu işlemler ise platformun Changelly ile entegrasyonu sonucu mümkün hale geliyor.

Komisyon ücretleri ne kadar?

PrimeXBT komisyon oranlarında da son derece düşük oranlara sahip.Platform BitMEX ve diğer başlıca gelen platformlardan daha düşük komisyon ücreti alıyor. Rakiplerde 0.1 ila 0.2 arasında değişen komisyon ücretleri alınırken PrimeXBT’de bu oran sadece 0.05.

Platforma birkaç dakika içinde kayıt yaparak, anonim olarak işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Düşük ücretlerle yatırım yapıyor olsanız bile Bitcoin, Ethereum, EOS, Litecoin ve XRP kripto paralarına paranızın 100 katına kadar yatırım yapabilirsiniz.

Hemen linke tıkayıp üye olabilirsiniz: PrimeXBT


Sorumluluk Reddi Beyanı: Bu içerik sponsorlu bir makaledir. Bitcoinsistemi.com, yukarıda yer alan bilgilerden veya yazıda adı geçen herhangi bir ürün ya da alınacak hizmetten doğabilecek hasar veya olumsuzluklardan sorumlu değildir. Bitcoinsistemi.com, yazıda adı geçen şirket ile ilgili okuyuculara bireysel olarak araştırma yapmalarını önermekte ve tüm sorumluluğun kişinin kendisinde olduğunu hatırlatmaktadır.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları