HaberlerKripto Para

Kripto Para’dan Köşeyi Dönen İşi Bırakıyor!

Düşük gelirli ABD'li işçiler kripto yatırımları sonrası işten ayrılıyor.

Artan enflasyon karşısında işçi ve çalışan maaşlarının alım gücünün azalması insanları çeşitli arayışlar içerisine soktu. Bu konuda kripto para birimlerine yatırım yapmayı gelir kapısı olarak değerlendiren pek çok çalışan bu alana yöneldi.

ABD’li bir anket firması olan Civic Science’in yaptığı anketten çarpıcı sonuçlar çıktı.

Anket verileri ABD’de düşük maaşla çalışan kişilerin kripto para yatırımlarından hayatlarını değiştirecek kazançlar elde ettikten sonra işlerini bıraktıklarını ortaya çıkardı. Şirketin Nisan ve Kasım ayları arasında gerçekleştirdiği ankete 18 yaş üstü 6741 kişi katıldı.

Katılımcıların %4’ü kripto para yatırımları sayesinde finansal özgürlüklerini kazandıklarını ve sonrasında işlerinden ayrıldıklarını dile getirirken %7’si ise kripto para yatırımı yapan bir tanıdığının işini bıraktığını söyledi.

İşini bırakanların gelir seviyesine bakıldığında ise %27‘sinin yılda 25.000 $’dan az maaş aldığı işinden, %37‘sinin 50.000 $ maaş aldığı işinden ayrıldığı ortaya çıktı.

Veriler ayrıca, araştırma katılımcılarının yüzde 15’inin kripto yatırımlarından 50-75 bin $ aralığında gelir elde ettikten sonra, yüzde 13’ünün 75-150 bin $ aralığında, yüzde 8’inin ise 150 bin $’dan fazla gelir elde ettikten sonra işi bıraktığını ortaya koydu.

Civic Science bu anketi uzun bir sürece yaydığı için katılımcıların neyi “finansal özgürlük” olarak kabul ettiği açıklanmadı.

Anket firması, konu ile ilgili, “Bu veriler, kripto yatırımlarının bazıları için hayat değiştirici düzeyde gelir sağladığını, daha varlıkları kripto sahiplerinin ise varlık sınıfını gelir kaynağından çok çeşitlendirme aracı olarak kullandığını ortaya koyuyor.” dedi.

Milyarder yatırımcı ve Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban da çarpıcı sonuçlar ortaya koyan anket ile ilgili şunları söyledi:

“Vay be ABD’deki insanların %4’ü kripto para kazançları nedeniyle işlerini bıraktı. Şimdi neden bu kadar çok insanın düşük ücretli işleri bıraktığını biliyoruz.”

Katılımcılara kripto yatırımı yapmalarının nedenleri sorulduğunda, soruyu yanıtlayanların %28‘i bunun uzun vadeli büyüme yatırımı olduğunu söyledi. %11‘i kripto yatırımının enflasyona karşı bir önlem olduğunu söylerken %23‘ü kısa vadeli kazanç sağlamak için yatırım yaptığını ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
SpAwN

O 20.000 dolar alan ve işten ayrılanlar aylık değil ha… Yanlış anlaşılmasın. Yıllık o. Yanı aylık 1700 civarı….. ki ABD de bu açlık sınırı altında demek


Başa dön tuşu