HaberlerKripto Para

Kripto Paralar Sosyal Medyanın Gündeminden Düşmüyor

Kripto paralar ne kadar düşüş yaşıyor olursa olsun, yatırımcılar yatırımlarını geri çekiyor olursa olsun bir süredir Google aramalarında düşüş olmasına rağmen sosyal medyada en ufak bir düşüş yok. Sosyal medya sitelerinde kripto paraların fazlası ile konuşulmaya ve aranmaya devam edildiği, bu siteler arasında Twitter’ın öncü olduğu belirlendi. Kripto para haberleri, Bitcoin analizleri ve kripto paralar hakkında olumlu ve olumsuz en fazla yorumun Twitter’da bulunduğu görüldü.

Google aramalarında ”Bitcoin” kelimesinin aranma oranında 6 ay içerisinde %75 oranında düşüş yaşanırken benzeri bir durumun Twitter ve diğer sosyal medya sitelerinde olmaması ise kullanıcıların daha hala kripto paralara ilgisinin olduğunu ve düşüşlere rağmen Bitcoin’i terk etmek istemediklerini gösteren bir durum olarak gösterildi.

Yatırımcılar Memnun

Yatırımcılar kripto paraları tartışmak, diğer insanların kripto paralar hakkında ne düşündüklerini öğrenmek için sosyal medya sitelerini aktif olarak kullanıyor ve bu sitelerden bilgi ediniyorlar. Google ve Bing aramalarındaki düşüşlerin sosyal medya sitelerine yansımaması ise ”umut verici” şeklinde yorumlanmakta. Asıl kullanıcıların sosyal medyada olması dolayısı ile Google aramalarına oranla sosyal medya aramaları da fazlası ile önemli.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu