BitcoinHaberlerKripto Para

Kripto Paralarda 80 Milyon Dolarlık Vurgun!

Kripto para dolandırıcılığı artmaya devam ediyor.

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinin popülaritesinin ve kullanımının hızlı bir şekilde artmaya devam etmesi dolandırıcıların da harekete geçmesine neden oldu.

Bu bağlamda Federal Ticaret Komisyonu (FTC) geçtiğimiz hafta kripto para dolandırıcılığıyla ilgili bir rapor yayınladı.

İlgili Haber
Kripto Paralarda 46 Bin Kişi Dolandırıldı!

Son olarak ise Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu (ACCC) bugün yaptığı açıklamada kripto para yatırımcılarının 1 Ocak 2022 ile 1 Mayıs 2022 tarihleri arasında 113 milyon AUD (81,5 milyon $) kaybettiğini bildirdi.

Dolandırıcılık olaylarına daha geniş bir çerçeveden bakıldığında Avustralyalıların kripto para dolandırıcılığı dahil toplamda toplam 205 milyon AUD’den (148 milyon $) fazla kaybettiği belirtildi.

ACCC Başkan Yardımcısı Delia Rickard yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Avustralyalılar, kripto para birimine yatırım yapmalarını veya para transfer etmelerini isteyen herhangi birine (özellikle de yalnızca çevrimiçi olarak tanıştığınız biriyse) karşı çok dikkatli olmalıdır.

Zira birçok tüketici kripto para birimlerinin karmaşıklığına aşina olmadığı için bu durum tüketicileri dolandırıcılığa karşı daha savunmasız hale getirebilir.

Ayrıca yatırım dolandırıcılıklarında daha fazla para kaybedildiğini görüyoruz ve bu nedenle tüm Avustralyalıları gerçek olamayacak kadar iyi görünen yatırım fırsatlarına güvenmemeye çağırıyoruz.”

İnsanların ACCC’ye gerçekleşen dolandırıcılık olaylarının yalnızca %13’ünün bildirildiğini söyleyen Rickard, normalde dolandırıcılıkta kaybedilen miktarın daha fazla olduğunu belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu