Bitcoin

Kripto Paraların Federal Hükümetin Açılması İle Yükselmesi Mümkün

ABD'de federal hükümetin açılması ile kripto para fiyatlarının yükselmesi mümkün.

ABD’de açılan federal hükümet yakın zamanda açılması ile birlikte kripto para fiyatlarının yükselmesinin mümkün olduğu tekrar gündeme geldi. Federal hükümetin kapanması normalde kripto para birimlerinin fiyatlarını asla etkilemezken, federal hükümetin kapalı olduğu süre boyunca SEC tarafından verilmesi beklenen Bitcoin ETF’si kararının gecikmesi ve bu kararın gecikmesi nedeniyle ertelenmesinin mümkün olabileceği ve bu durumda kripto para piyasalarında olumsuz bir belirsizliğin ortaya çıkabilecek olduğu tahmin ediliyor.

Bitcoin fiyatındaki değişimlerin çok yakın zamanda verilecek Bitcoin ETF’si kararına bağlı olarak değişme durumu olduğundan, yatırımcıların Bitcoin ETF’si kararı ile birlikte tekrar gündemi değerlendirmeleri ve gündeme göre hareket ederek, Bitcoin ETF’si kararının olumlu veya olumsuz durumunda bile piyasada alımlar yapabilecek oldukları ve bu alımlara bağlı olarak fiyatların artış gösterebileceği iddia edildi.

Yatırımcılar haklı olabilir

Yatırımcılar, kripto para fiyatlarını etkileyecek olan bu kararların yakın zamanda alınacak olmasının, piyasada bir boşluk yaratabilecek olduğunu veya piyasaya olumlu olarak yansıyabilecek olduğunu düşünüyor. Yatırımcıların kripto para fiyatları hakkında SEC tarafından verilecek kararı çok yakından takip etmeleri ise piyasayı etkileyebilecek gibi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı