AltcoinAnalizBinance CoinBitcoinCardano

Kritik 3 Kripto Para İçin Kritik 3 Seviye: BTC, ADA ve BNB Analizi

BTC, ADA ve BNB için son durum ne?

Kripto para sektörü çok değil 1 hafta önce inanılmaz bullish bir vaziyetteyken, 7 Eylül tarihinde görülen düşüş ile herkes pozisyonlarını değiştirdi ve piyasa yeniden ayıların etkisi altına girdi.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) kısa sürede 10.000 dolarlık kayıp yaşamış olması bazı altcoinler için de deprem etkisi yaşattı.

Kripto para piyasasının toplam değeri %12 düşüş yaşarken top 10 içerisinde ise sadece Solana’nın (SOL) bu düşüşe karşı çıktığı görülüyor. Peki önde gelen kripto paralar için son durum ne?

BTC Teknik Analizi

BTC fiyatı 46.000 doları destek yapmayı başardı ve emirlerin yoğunluğuna bakıldığında burada tutunulması yakında 50.000 doların gelmesini sağlayabilir.

BTC, 46.000 dolar desteğinin üzerinde 48.000 dolar direncini de kırıp yeniden 50.000 doları test edecektir ve bunun devamında önü açık.

Olası bir düşüşte ise BTC için 44.000 doların, daha sonra da 40.000 doların çok önemli destekler olduğu söylenebilir. BTC, 46.000 dolardaki mücadelesini nasıl bitirirse piyasa da bu yönde takip edecektir.

Cardano (ADA) İçin Son Durum Ne?

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Cardano (ADA), son 7 günde %12 düşüş yaşasa da 24 saat içerisinmde %3 yükseliş elde ederek aslında yeşil bir sinyal verdi ve yüzünü iyileşmeye döndüğünü gösterdi.

ADA için 2,40 dolar desteği çok önemliydi ve fiyat burada tutunmayı başardı. Gelen olumsuz test ağı haberine rağmen ADA’nın burada tutunması ise bir hayli önemli.

ADA için bunun devamındaki kritik nokta 2,57 dolar direnci ile 3,10 dolar olacaktır. Desteğini koruyan ADA’nın hafta sonu likidite düşükken 2,57 doları kırması ise muhtemel.

BNB, Desteğe Çekilebilir

Binance kripto para borsasının kripto parası BNB, düşüşten en sert etkilenenlerden birisi oldu. BNB fiyatı 7 günde %14 düşüş yaşadı ve 1 saat içerisindeki grafik de kızıl devam etti.

BNB için grafikte 500 dolar direncinden sert bir dönüş gözüküyor ve bu dönüş son dönemde 3. kere tekrarlandı ve BNB için artık desteklerin gözlemlenmesi daha iyi olacaktır.

BNB yatırımcıları bunun devamında 412 dolar desteğine kadar çekilme görebilir ve hacim de düşmeye devam etmekte.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Kaynak
U.Today
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu