blank
Bitcoin

Küçük Yatırımcı Teyakkuzda: Bitcoin’i Anlık İzliyorlar

Bitcoin son zamanlarda beklenmedik değer kazandı ve küçük yatırımcıların dikkatini çekti.

Varlıklı yatırımcılar için Bitcoin’in değer kazanması ve kaybetmesi büyük bir sorun değil. Varlıklı yatırımcılar her an yeni yatırımlar yapabilir, milyonlarca dolar değerindeki yatırımlarına yatırım katabilirler. Ancak küçük yatırımcılar için durum böyle olmamakta ve tam tersi bir durumdan söz etmek mümkün hale gelmekte. Küçük yatırımcılar kısa süre içerisinde Bitcoin’e yatırım yaptıklarında ne kadar sürede daha fazla olarak geri alabileceğini daha dikkatli düşünmek ve parasını riske atmamak için çok dikkatli olmak zorunda.

Bugünlerde küçük yatırımcıların yeni yatırım yapanlar başta olmak üzere çok dikkatli olarak piyasayı anlık olarak izledikleri ve olası bir düşüşte az zararına bile satış yapmayı göze aldıklarına değiniliyor.

Zira daha önceki dönemlerde Bitcoin bir anda yükselmiş ve ani düşüşler sonrasında eski fiyat seviyelerine uzun süreler boyunca dönememişti.

Özellikle bu dönemde yatırım yapan “tecrübesiz” yatırımcılar mağdur olmamak için, fiyatı mutlaka kademeli bir şekilde, tek bir fiyattan almayarak parça parça almalı ve sepet tipi (birden fazla coine yatırım yapmak) yatırımı tercih etmeli.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu