HaberlerKripto Para

Küresel Finansal İstikrar Kurulu: “Rusya ve Kripto Para Hamlelerini İzliyoruz!”

Küresel Finansal İstikrar Kurulu kripto işlemlerini yakından takip ettiklerini söyledi.

Ukrayna’nın işgalinden sonra Rusya’nın, uygulanan yaptırımlardan kripto para birimlerini kullanarak kaçması ihtimali küresel çapta endişeye yol açtı.

ABD ve birçok düzenleyici kurum Rusya’nın kripto para birimlerini kullanarak yaptırımlardan kaçmaması için çeşitli önlemler alarak düzenlemeler yaptı.

Kripto para sektörü Rusya’ya karşı bu konuda tetikte olmaya devam ederken Küresel Finansal İstikrar Kurulu (FSB) Rusya’nın yaptırımlardan kaçınmak için kullanılabilme ihtimali bulunan kripto para işlemlerini yakından incelediğini söyledi.

Londra’da düzenlenen City & Financial konferansında konuşan FSB sekreterliği üyesi Patrick Armstrong “FSB’de , kripto para birimleri ile ilgili durumu izliyoruz.” dedi.

Armstrong, FSB’nin konu ile ilgili elde ettiği bilgileri üyeleri arasında paylaştığını da ekledi.

Aynı konferansta konuşan İngiltere Finansal Hizmetler Bakanı John Glen, İngiltere’nin kripto para birimlerinin kara para aklama ve terör finansmanında kullanılmasını önlemek için aldığı kararların kripto para birimleri ile ilgili yasa çalışmalarını destekleyeceğini söyledi.

“İngiltere’nin bu konudaki adımlarının, hükümetin Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline vereceği yanıtı aktif olarak destekleyeceğini düşünüyoruz.”

Kripto Para Sektörünün Rusya Yaptırımlarına Karşı Aldığı Kararlar!

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası ülkeler bir dizi ekonomik yaptırımlar uyguladı.

Rusya’nın bu yaptırımlardan kripto para birimlerini kullanarak kaçma ihtimaline karşı bazı ülkeler kripto para borsalarından tüm Rus vatandaşlarının hesaplarını kapatmalarını istedi.

Ancak Binance, Coinbase ve Kraken gibi önde gelen kripto para borsaları tüm Rus vatandaşlarına karşı kapsamlı bir yasak getirmeyi “etik dışı ve eşitlik ilkesine” aykırı bulduklarından dolayı kabul etmedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu