Kripto HaberleriAltcoinKurumsal Bitcoin Ve Altcoin Fonlarından Çıkış Sürerken Bu İki Altcoine Para Girişi...

Kurumsal Bitcoin Ve Altcoin Fonlarından Çıkış Sürerken Bu İki Altcoine Para Girişi Oldu!

Coinshares, kripto para ürünlerinde fon çıkışlarının altıncı haftada da devam ettiğini belirtti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin aylık kapanışı öncesinde sert bir düşüş yaşarken Coinshares haftalık kripto para raporunu yayınladı.

Kripto para ürünlerinde fon çıkışlarının geçtiğimiz hafta da devam ettiğini belirten Coinshares, çıkışların 6. Haftaya ulaştığını söyledi.

Kripto para ürünlerinde geçtiğimiz haftada 39 milyon dolarlık çıkış olduğunu belirten Coinshares şunları yazdı:

“Dijital varlık yatırım ürünleri, toplam 272 milyon dolar tutarındaki çıkışın art arda 6. haftasını temsil eden toplam 39 milyon dolar tutarında çıkış gördü.”

Kripto fonlarına bireysel olarak bakıldığında fon çıkışlarının çoğunluğunun Bitcoin’de olduğu görüldü.

Bitcoin, geçtiğimiz hafta 11,5 milyon dolarlık çıkış yaşarken en büyük altcoin Ethereum‘da (ETH) da 5,9 milyon dolarlık çıkış görüldü.

BTC’nin düşüşüne endekslenen Bitcoin Short fonu da bu hafta 10,9 milyon dolarlık çıkış yaşadı.

“Kripto para fonlarındaki çıkışların odak noktası, toplam 11 milyon dolarına ulaşan çıkışlarla Bitcoin üzerinde olmaya devam ediyor.

Short-bitcoin’deki çıkışlar da yaklaşık 11 milyon dolar ile devam etti. Bu çıkışlar, toplam AuM’nin %36’sını temsil eden kısa bitcoin için çok daha dramatik.

Altcoin’ler geçen hafta da çıkışlar gördü, en dikkate değer olanı geçen hafta AuM çıkışının %65’ini gören 5,9 milyon dolar ile Ethereum oldu. ETH dışında Solana (SOL) da 0,3 milyon dolarlık çıkış yaşadı.”

Geçtiğimiz hafta yaşanan çıkışlar karşısında Litecoin (LTC) 0,5 milyon dolarlık, Ripple (XRP) de 0,1 milyon dolarlık giriş yaşadı.

Bölgesel fon giriş-çıkışlarına bakıldığında ülkelerde genel olarak çıkış yaşandığı görüldü. ABD 10,8 milyon dolarlık fon çıkışı ile ilk sırada yer alırken, Almanya 9,5 milyon dolar ile ikinci sırada İsviçre ise 8,0 milyon dolarlık çıkışla üçüncü sırada yer aldı.

Almanya ve ABD’yi 3,9 milyon dolar ile Brezilya, 3,7 milyon dolar ile Kanada, 3,3 milyon dolar ile İsveç, 0,2 milyon dolar ile de Fransa izledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay