AnalizEthereumHaberler

Kurumsal Şirketler Ethereum’a Mı Dönecek ? Grayscale’nin ETH Stoğu Dudak Uçuklattı!

Grayscale sepetine Ethereum eklemeye devam ediyor.

Bitcoin‘le koordineli hareketlerini sürdüren ETH, haber saati itibariyle 582$ seviyelerinden işlem görüyor. En büyük altcoin olmasının yanında, teknolojisi ve projeleri ile göz dolduran Ethereum, yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Kurumsal yatırımcıların bu sıralar gözdesi Bitcoin olsa da, Ethereum’un da hatırı sayılır bir alıcı kitlesi var. Bitcoin’in kripto varlıkların babası olması ve sınırlı arzı nedeniyle gözler Bitcoin’de olsa da, Ethereum’un değeri zamanla anlaşılacak gibi duruyor. Bunu önceden fark eden dev yatırım şirketi Grayscale fırsat buldukça sepetine Ethereum ekliyor.

Bir analiz şirketinde çalışan Vetle Lunde’nin paylaştığı tabloya göre Ocak ayından itibaren Grayscale şirketi ETH stoğunu 0.5 milyon ETH’den, 3 milyon ETH’ye yükseltti. Bu rakam mevcut ETH arzının %2.5’ini ifade ediyor. Arzın bu kadar yüksek bir kısmını elinde tutan ve ETH almaya devam eden yatırım şirketi 9 Aralık’ta da 100.000 ETH’den fazlasını satın almıştı.

Grayscale’nin müşterileri için elinde tuttuğu kripto varlıklar son 1 yılda %430 arttı. Kurumsal yatırımcıların bu tarz yatırım şirketleri üzerinden alım yaptığı düşünüldüğünde, talebin ne oranda arttığını da bu veriler üzerinden tespit etmek mümkün. Grayscale’in ETH stoğunu bu kadar yüksek seviyelerde tutması, kurumsal alıcılar Bitcoin’den sonra Ethereum’a mı yönelecek sorularını akıllara getirdi. Bunu zaman gösterecek.

Bu alımlar doğrudan borsalar üzerinden gerçekleşmediği için yatırımcılara direk fiyat artışı olarak yansımasa da, bu talep varlıkların zaman içerisinde değerleneceğine karine teşkil edebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu