AltcoinHaberler

Kurumsal Yatırımcılar Bu Altcoinde 500 Milyon Dolarlık İşlem Yaptı!

Terra'nın Bitcoin deneyi başarılı olacak mı?

Kripto para saklama şirketi Fireblocks’un CEO’su Michael Shaulov, Coindesk ile yaptığı röportajda kurumsal müşterilerin kriptoya yaklaşımı ve DeFi’deki büyümeye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Terra aracılığıyla kurumsal yatırımcıların DeFi’ye olan erişiminin arttığını belirten CEO, gelen talebin “çılgınca” olduğunu söyledi.

“Kripto hedge fonları, risk sermayesi şirketleri ve yüksek değere sahip bireysel yatırımcılardan erken erişim programlarına gelen talep çılgınca.

Terra’da Defi’ye erişim özelliğini yayınladığımızda çok çılgın talepler gördük. İlk 72 saatte 250 milyon doların üzerinde giriş oldu. Bunu yayınladıktan sonra tam bir hafta oldu ve platformumuzda Terra’da yarım milyar dolarlık işlem yapıldı.”

Terra son dönemde ciddi bir büyüme kat etti. DeFiLama’ya göre Terra şu anda yaklaşık 4 milyon cüzdana ve 30 milyar doların üzerinde kilitli değere sahip.

Bildiğiniz üzere Terra’nın stablecoini UST’dir. UST’nin 1 dolara sabit kalması için sürekli LUNA yakılıyor. Şirket son olarak UST rezervlerini Bitcoin ile destekleme sözü vermiş, Bitcoin alımlarına başlamıştı.

Terra’nın rezervlerini Bitcoin ile desteklemesi bazı ekonomistler tarafından risk faktörü olarak görülürken Fireblock CEO’su şunları söyledi:

“Fireblocks’un görevi gerekli özeni gösteren, talebi takip eden ve inovasyonun nereye gittiğini anlayan yatırımcılara güvenli erişimi sağlamaktır.

Stablecoinler etrafındaki modeli söylememe gerek yok. Terra’nın yaptığı biraz deneysel. Terra’nın yaptığı bu inovasyonun stablecoinler içerisinde bir yeri var mı diye soruyorsanız bence buna evet cevabı verilebilir.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu