blank
EthereumHaberler

Kurumsal Yatırımcılar Ethereum’a (ETH) Mı Yöneldi? Kısa Vadeli Destek Seviyeleri Neler?

Ethereum'da son duruma baktık.

Ethereum gün içerisinde 2083$ seviyelerine ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Dün yazdığımız bir haberde Ethereum’un rekora koştuğunu ve ilk hedefini belirtmiştik.

İlgili Haber  Ethereum (ETH) Rekora Koşuyor! Sıradaki Hedef Ne?

Şu sıralar 2060$ seviyelerinde konsolide olmaya devam ETH’nin önceki zirvesi 2048$ seviyesini yeniden test ettiğini ve güçlü bir alım ile karşılaştığını gözlemliyoruz. Boğaların hala güçlü olduğu tahtada 2040$, 2019$ ve 1996$ seviyeleri kısa vadeli desteklerimiz gibi görünüyor.

ETH’de 9 Ocak tarihinden gelen bir trend direnci olduğu ve 2140$ seviyelerinden geçtiği görülüyor.

Ethereum’un uzun süreli bir bekleyişten sonra yeniden hareketlenmesinde ve rekor kırmasında kurumsal alımların payı olabilir.

Bildiğiniz üzere ABD’li kurumsal alıcılar çoğunlukla Coinbase borsasının OTC masalarını kullanıyor. Coinbase’den yüklü Bitcoin çıkışı olduğunda gelen yükseliş hareketi bu defa Ethereum için gerçekleşti.

Analiz şirketi CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju son paylaşımında bu hususa dikkat çekerek son günlerde Coinbase borsasından 400.000 Ethereum’un çıkış yaptığını belirmiş ve bu gelişmeyi haberimize taşımıştık:

“Bir kaç gün önce Coinbase borsasından 400.000 Etheruem çıkış yaptı. Spekülatif tahmin: kurumsal yatırımcılar şimdi de Ethereum alıyor” diyen Ju, bu bağlamda kurumsalların ilgisinin Bitcoin’den Ethereum’a kaydığını ifade etti.

Öte yandan son zamanlarda ETH ağının ciddi şekilde yoğunluğa maruz kaldığı ve aktarım ücretlerinin zirve yaptığı biliniyor. Tam da bu sorunu çözmeyi hedefleyen güncellemelerin nisan ayı ortasında başlaması ve Temmuz ayında da bu güncellemelerin hız kazanması bekleniyor. Bu gelişmeler de ETH fiyatı açısından oldukça olumlu olarak karşılanıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu