HaberlerXRP

Kurumsal Yatırımcının Yeni Gözdesi Ripple (XRP)

Varlık yönetim şirketi CoinShares tarafından yayınlanan haftalık bültende Ripple'a özel bir alan ayrıldı

Varlık yönetim şirketi CoinShares tarafından yayınlanan haftalık bültende Ripple’a özel bir alan ayrıldı. Raporda XRP yatırımcılarını sevindirecek tespitler yer aldı.

Raporda ABD’deki kurumsal yatırımcıların kripto paralara yönelik artan kabulünün nedenleri açıklandı. Buna göre, kripto paralardaki yüksek karlılık oranı kurumsal yatırımcıları risk iştahını yükseltti. Bunun yanı sıra ABD’deki enflasyon korkusu yatırımcıların kripto paralara yönelimini hızlandırdı.

Geçtiğimiz hafta kurumsal yatırımcılar kripto para ürünlerine 233 milyon dolarlık fon ayırırken bunu 33 milyon dolarlık kısmı XRP’ye gitti.

Rapora göre XRP’nin SEC davası sonrası toparlanması ve 1$ seviyesinin üzerine çıkması kurumsal yatırımcı ilgisini artırdı.

SEC davası sonrası kripto paralardaki ralliden yararlanamayan XRP, davadan gelen pozitif haberler ile yeniden fiyatlanmaya başladı. Kurumsal yatırımcıların XRP’ye yönelmesinin temel nedenleri arasında, ATH seviyesinden hala çok uzakta olmasının etkili olabileceği düşünülüyor.

Ripple dışındaki bir çok altcoin dolar paritesinde 2018 yılındaki zirvesine ulaştı. XRP’nin ATH seviyesi 3.32$ seviyelerinden geçiyor.

Analistler devam eden davadan pozitif haberler gelmeye devam ettikçe XRP’nin olumlu fiyatlamasının devam edebileceğini öngörürken, davadan gelebilecek negatif haber akışı riskinin iyi değerlendirilmesini gerektiği konusunda uyarıyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu