Kripto HaberleriBlockchainLayer-2 Projesi zKSync, Era Mainnet Testine Başladı!

Layer-2 Projesi zKSync, Era Mainnet Testine Başladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Blockchain teknolojisi üzerinde kapsamlı çalışma yürüten Matter Labs, gelişmiş Ethereum katman-2 çözümü ZkSync için Era ana ağının beta test sürecine başladığını duyurdu.

ZkSync Twitter hesabından yapılan paylaşıma göre bütün kripto meraklıları Era ağının test aşamasına katılım sağlayabilecek. Blockchain geliştricilerinin büyük kısmı ZkSync’i “teknolojisi en gelişmiş katman-2 ağı” olarak nitelendiriyor.

Mainnet testine katılan kullanıcılar; yeni blockchain teknolojilerinden Account Abstraction (hesap soyutlama), veri sıkıştırma hizmeti ve LLVM derleyicileriyle aynı platform üzerinde ilk kez karşılaşacak.

Sıfır-Bilgi EVM Rekabeti Kızışıyor!

Matter Labs, uzun süredir üzerinde çalıştığı ZkSync’in Era ana ağ testini başlatarak rakiplerinin önüne geçti. Bir başka katman-2 çözümü Polygon, ay başında yaptığı açıklamada zkEVM (sıfır-bilgi Etherum Sanal Makinesi) platformunu Mart ayının sonunda başlatacağını duyurmuştu.

Matter Labs ise Polygon’dan daha erken davranarak blockchain topluluğunun bütün dikkatini üzerine çekti.

ZkSync geliştiricileri, yapılan açıklamada teste katılan kullanıcılara geniş yetki tanıdıklarını ancak para çekim işlemleri gibi araçları merkezi olarak erteleme yetkisine sahip olduklarını belirtti.

Dolandırıcılara Dikkat!

Beklenen katman-2 çözümü ZkSync’in mainnet açıklamasının ardından dolandırıcılar harekete geçti. Platformun henüz tokeninin bulunmamasına karşın siber suçlular sahte airdrop etkinlikleri düzenliyor. Ancak şu anda ZkSync’e ait bir kripto para birimi bulunmuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları