AltcoinBitcoinHaberlerKripto Para

Ledger CEO’su Bitcoin’in Fiyatını Yükselten Nedeni Açıkladı!

Bitcoin'e olan ilgi giderek artmaya devam ediyor.

Kripto cüzdan firması Ledger CEO’su Pascal Gauthier, İsviçre’nin St Moritz şehrinde düzenlenen “Kripto Finans Konferansı’nda ” CNBC ile yaptığı röportajda kripto piyasasını değerlendirdi.

Bitcoin’e olan ilginin giderek arttığını söyleyen Pascal Gauthier, BTC’nin benimsenmesi ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’e sahip cüzdanların sayısı aslında balinaların sayısına kıyasla artıyor.

Dünyanın her yerinde derin bir perakende trendi var. İnsanlar Bitcoin’e giderek daha fazla güveniyorlar. Fiyatları yükseltecek olan perakende yatırımcılardır.”

Altcoinler hakkında da fikirlerini paylaşan Gauthier, 2021 yılında Bitcoin’den daha iyi performans gösteren kripto paraların olduğunu ve bu duruma biraz şaşırdığını belirtti.

“Geçtiğimiz yıl çıkan ve çok iyi performans gösteren kripto para birimleri için 2022 yılı konsolidasyon yılı olabilir.”

Ledger CEO’sunun bu tahminini zincir içi veri sağlayıcısı Glassnode’nin son verileri tarafından da destekleniyor. Zira Glassnode tarafından paylaşılan verilere göre, küçük bakiyeli BTC adreslerinin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

Glassnode’nin verilerine göre yeni cüzdan adreslerin artması, daha fazla kullanıcının Bitcoin ağına girdiğini gösterir, bu da perakendenin yükselişte olduğuna bir işaret olarak değerlendiriliyor.

Halihazırda 50’den fazla kripto para birimini destekleyen Ledger, Aralık ayında yeni bir banka kartını piyasaya sürdüğünü açıklamıştı.

Ledger “Crypto Life (CL)” isimli kartın 2022’nin ilk çeyreğinde Birleşik Krallık, Fransa ve Almanya’daki kullanıcılar için piyasaya sürüleceğin, ikinci çeyrekte ise ABD’li kullanıcıların kullanımına sunulacağını belirtmişti.

İlgili Haber
Ledger Kripto Para Borsaları FTX ve Coinbase İle Ortaklık Kurdu!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu