HaberlerLibra

Libra Birliği Başkanı Sert Konuştu: Herkes Libra’nın Değişim Ve Özelliklerinin Farkındaydı!

Libra Birliği Başkanı Dante Disparte açıklama yaptı.

Libra Birliği Başkanı Dante Disparte’nin son açıklaması üyelere yönelik oldu. Kripto para projesi olarak çıkan ve gündemden düşmek bilmeyen Libra’nın bugünlerde 2 veya 3 ortağının proje kurucuları arasında olmaktan ayrılmak ve yatırdıkları 10 milyon doları geri almamayı da göze almış oldukları konuşuluyor. Milyonlarca doların üzerinde bir maliyeti olan Libra’nın gelecekte bu şirketler tarafında daha öncelikli olarak kullanılabilecek olduğu ve daha fazla sayıda insana Libra ile ödeme şansı ve daha düşük komisyonlar sunabilecekleri hakları olacağı tahmin edilirken, Libra projesinden ayrılmak isteyen şirketler arasında ödeme sağlayıcısı şirketi PayPal’da olduğu iddia edildi.

İddialar öyle ki bazı finans yetkilileri ABD merkezli PayPal’a tehdit unsuru barındıran sözlü bir takım açıklamalar yaptı ve bu açıklamaların arkasından kripto para birimi projesinden ayrılmaz ise büyük sonuçları olabilecek olduğunu açıkladı. Libra projesinden bu nedenle ayrılması mümkün olarak görülen PayPal resmi olarak ayrılık yaşanacak olduğunu açıklamadı.

Teknoloji devi şirketler ve ödeme devi 25 şirket Libra Birliği üyesi oldular ve her biri en azı 10 milyon dolar olmak üzere nakit olarak para yatırdılar. Facebook ise bu konuda üyelerine söz verdi ve Libra’nın 2020 yılında aktif olarak ‘ne olursa olsun’ satışa sunulacak olduğu, gerekirse milyarlarca dolar değerinde lobicilik faaliyetlerine para harcamayı göze aldıklarını açıkladı. Facebook bu açıklamadan bir süre sonra 5 milyar dolarlık cezaya çarptırıldı ve cezanın farklı bir sebebi vardı. Ancak üyeler ise kendilerine yönelik iddialara göre tehdit olduğu için mümkün olan en kısa süre içerisinde Libra Birliği’nden çıkmak istiyorlar.

Libra Başkanı Tepki Gösteriyor!

Libra Birliği Başkanı Dante Disparte ise bu konuda birliğe katılmadan hemen önce herkesin öncelikler, avantajlar ve yaşanabilecek kritik sorunlara karşı bilgi sahibi olduğu ve dünyayı değiştirmenin kolay olmadığının defalarca kez söylendiği ve bunların şirketler tarafından bilindiğini açıkladı.

Libra Birliği Başkanı Dante Disparte, tüm şirketlerin bu konularda bilgi sahibi olduğunu açıklayarak, kripto para biriminin dünyayı değiştirmesinin kolay olmadığı için ortakların buna dair bilgi sahibi olduğu ve kendileri ile şirketlerin ortak olarak hareket etmesi gerektiği uyarısında bulundu. Çok fazla ortak ile yolunu yürüyen Facebook, stablecoin Libra ortakları hakkında ise 25 şirketin ortaklığında çalışıyor.

Eğer gelecekte bir şirket veya PayPal Libra Birliği’nden ayrılmaya karar verirse diğer şirketlerde bu durumla ilgili 10 milyon doları yakarak ortaklıktan ayrılabilir. Olası bir kabul isteği kapsamında ise Libra Birliği bir daha bu şirketlere ödeme desteği sağlamayabilir ve bu nedenle bu şirketler kalmayı da devam ettirebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu