HaberlerLibra

Libra Birliği’nin İlk CEO’su Belli Oldu

Projenin başına Stuart Levey getirildi.

Facebook’un kripto para projesi Libra şu sıralar projenin “ilk” CEO’suyla gündemde. Projenin başına 2012’den bu yana HSBC’nin hukuk işleri başkanlığı görevini yürüten Stuart Levey getirildi.

Bilindiği gibi ilk çıktığı dönemde büyük yankı uyandıran ve taraftar toplayan Libra projesi kısa süre sonra özellikle Amerika ve Avrupa’daki politikacıların eleştirileriyle karşılaştı. Libra’ya karşı olan siyasetçiler, onun genel finansal sisteme ve itibari paralara büyük zarar vereceğini düşündüler.

Bu tür tepkiler Libra’nın ciddi hukuksal sıkıntılar yaşamasına ve itibar kaybedip ortaklarından birçoğunu yitirmesine neden oldu. Levey, HSBC’deki hukuk işleri başkanlığı görevinden önce ABD Hazine Bakanlığı’nda Terörizm ve Mali İstihbarattan Sorumlu Müsteşar olarak görev yapmıştı. Görev süresi boyunca yasa dışı finansla mücadele noktasında etkili bir rol üstlenmişti. İşte tam da bu yüzden projenin yönetimine Levey’nin gelmesi uygun görüldü.

Libra, yaşadığı yaprak dökümüne rağmen hala Spotify, Shopify, Uber, Coinbase ve PayU gibi önemli ortaklara sahip durumda. Projeye dahil olan son isimse Checkout.com oldu.

Projenin bu yılın son çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu