AnalizLitecoin

Litecoin (LTC) Efsanesi Geri Dönüyor! – LTC Fiyatında 300 Dolardan Önceki Seviyeler Ne?

Litecoin (LTC) teknik analizi…

Bir zamanlar Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile kripto para piyasasının en iyi üçüncü kripto para birimi olarak bilinen ve uzun bir süredir unutulan Litecoin (LTC) yaşadığı yükselişle ilgileri yeniden üzerine çekiyor.

2021 yılı itibariyle piyasaya çıkan birçok altcoinin değerlendiği şu zamanlarda yavaş yavaş eski coinlerin de canlandığı görülüyor. Son birkaç gündür yaşadığı yükselişlerle 1 doların üzerine çıkan Ripple’dan (XRP) sonra eski coinlerden Litecoin de (LTC) %20’nin üzerindeki yükselişiyle kendini ön plana atıyor.

Teknik tarafında günlük grafikte net bir şekilde ikili dip formasyonunu (W) tamamlayan LTC, fiyatın daha 19 – 20 Şubat aralığında karşılaştığı direnç seviyesi olan 241 dolardan yeniden satış baskısı yediği ortaya çıkıyor. Uzun vadede çizilen fibonacci düzeltmesine göre fiyatın 241 dolarlık direnç üzerinde mum kapanışı yapamaması halinde fiyatın artık bir destek olarak görülen 221 – 225 dolar aralığı üstündeki bir seviyeye doğru gerileyebileceği belirtiliyor.

Litecoin (LTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu belirtilen alan ve 241 dolar altında fiyatın konsolide (yatay seyir) olması halinde LTC’nin 300 dolarlık psikolojik hedefine doğru ilerlemesinin kolaylaşacağı düşünülüyor. Ayrıca günlük grafikte RSI göstergesinin henüz aşırı alım bölgesine girmemesi, LTC’de yeni yükselişlerin yakın olabileceğini gösteriyor.

300 Dolardan Önceki İlk Direnç Alanı!

4 saatlik zaman diliminde uygulanan fibonacci düzeltmesine de güzel bir şekilde uyduğu görülen LTC, fibonacci 1.236 seviyesi olan 244.95 dolardan yediği kâr satışlarıyla geriliyor. Coinmarketcapte 16 milyar dolara yakın piyasa değeriyle bende varım diyerek 9. sırada bulunan LTC, yayın saati itibariyle 240 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Litecoin (LTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Fiyatta yaşanan gerileme sırasında ilk desteğin bir önceki tepe noktası olan 230 dolar seviyesi olacağı düşünülürken ikinci ara desteğin de 216 dolar civarında olacağı belirtiliyor. Yükseliş yönlü hareketin devam etmesi durumundaysa %13 yukarıdaki 268 – 270 dolar aralığının 300 dolardan önceki ilk önemli direnç alanı olduğu görülüyor. Trade tarafında yatırımcıların alım fırsatı için fiyatın ara desteklere gerileme yapmasını beklemesi gerekebilir. Sabredemeyip bu seviyeden alan yatırımcılar için ise 206 – 208 dolar aralığının altındaki mum kapanışları stop olma işareti olarak görülebilir.

Son olarak LTC fiyatındaki yükselişin temel analiz tarafındaki Litecoin ETP’sinin tanıtılmasının etkili olduğu ve bu etkinin olumlu bir şekilde devam edebileceği belirtiliyor.

İlgili Haber
Litecoin (LTC) İçin İyi Haber CoinShares'den Geldi!

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu