Litecoin

Litecoin (LTC) Geliştiricisi, Altcoini Baştan Aşağı Değiştirecek Güncelleme İçin Tarih Verdi!

Litecoin (LTC) geliştiricisi, altcoin için devrim niteliğinde sayılabilecek yeni güncellemenin çıkışı hakkında konuştu.

Dünyanın en eski kripto paralarından biri olan Litecoin (LTC), MimbleWimble (MWEB) güncellemesi ile birlikte gizlilik konusundaki yeteneklerini artırmayı hedefliyor.

Güncelleme, ağ üzerindeki kripto para işlemlerini gizlemeye odaklanacak. MimbleWimble yaklaşık olarak 3 yıldır geliştirilme aşamasında bulunuyor.

Litecoin Madencilerinin Yüzde 75’i MimbleWimble Güncellemesini Desteklemeye Hazır

MimbleWimble güncellemesinin LTC ağına entegre edilmesi üzerinde çalışan bir mühendis olan David Burkett, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında halihazırda her dört LTC madencisinden üçünün yeni güncellemenin aktivasyonunu destekleyeceklerine dair sinyal verdiğini söyledi.

Son gelişme ile birlikte Litecoin ağının bu güncellemeyi 2.265.984. bloğa kadar aktif hale getirebileceği düşünülüyor. Burkett’in takipçileri güncellemenin 35 gün içinde hayata geçeceğini tahmin ediyor.

Burkett, bu güncelleme üzerinde 2019 yılının Kasım ayından bu yana çalıştığını belirtti. MWEB’in 2022 yılının Mayıs ayı ortalarında hayata geçeceği düşünüldüğünde toplam geliştirilme süresi 31 ay kadar olmuş olacak.

Güncelleme İle Birlikte LTC’nin Bir Gizlilik Tokeni Haline Geleceği Düşünülüyor

Merakla beklenen güncelleme ile birlikte Litecoin kullanıcılarının Blockchain üzerinde yaptığı işlemsel veriler gizlenecek. Monero (XMR) ve ZCash (ZEC) gibi gizlilik tokenlerindekine benzer bir şekilde LTC üzerindeki tüm transfer verileri de üçüncü kişilere kapalı olacak.

LTC kurucusu Charlie Lee, yaptığı açıklamasında Antpool’un MimbleWimble (MWEB) güncellemesine destek vereceğini açıklayan ilk kripto para madenciliği havuzu olduğunu duyurmuştu.

Buna ek olarak LTC, Antpool ile Litecoin Vakfı’nın işbirliğine giderek bir kripto para ve Blockchain araştırma laboratuvarı olan LTC Labs’i kurduklarını duyurdu. Kurulan yeni organizasyon LTC ekosistemindeki yeni ürünlere ev sahipliği yapacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu