AnalizLitecoin

Litecoin (LTC) Yükselişe Hazır Mı? İşte Önemli Seviyeler!

Litceoin (LTC) teknik analizi ve tahmin…

Kripto para dünyasında yatırımcıların yükselmesini dört gözle beklediği coinlerden biri olan Litecoin (LTC), yayın saati itibariyle 180 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Coinmarketcap verilerine göre 12 milyar doların üzerindeki hacmiyle 9. sırada bulunan LTC, yatırımcılarına umut veriyor. Geçtiğimiz gün açıklanan Google Finans’a gelen yeni özel sekmede kendine yer bulan LTC, oldukça önemli bir adım atmış bulunuyor.

İlgili Haber
Google'dan Bitcoin ve Kripto Paralara Yönelik Hamle! "(BTC), ETH, LTC"

200 Dolardan Önceki Direnç Alanı

Geçtiğimiz pazar güzel bir noktadan dönen fiyata baktığımızda, LTC’nin yeni bir yükseliş serüveni için güç topladığı görülüyor. Bu serüvende ilk etapta 186 – 189 dolar aralığına denk gelen önemli bir direnç alanını geçmesi gerekiyor.

Litecoin (LTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu direnç alanının yanı sıra hem 20 günlük hareketli ortalamaya denk gelen hem de psikolojik direnç olan 200 dolar, yükselişin önündeki en önemli engel olarak önümüze çıkıyor. Şu anda LTC için yatırım yapmak isteyen yatırımcıların, yeşil alan üzerindeki mum kapanışlarında alım yapmaları ve gerileme anında da MA50 (167 $) altında stop olmaları doğru bir strateji olabilir.

Grafikte indikatör bağlamında StochRSI’ın AL sinyali verdiği görülüyor. Bu durum kesin olmasa da fiyatta yükselişin habercisi olabilir.

Alım yapılırken tek kalemde değil de kademeli olarak yatırıma girilmesi de zarar oranını azaltacaktır. Destekte parçalı bir şekilde alım yaptıktan sonra direnç seviyelerinde de kademeli olarak veya tek seferde kâr alımı yapmak, yatırımcıların doğru anı yakalamasını sağlar.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınız bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu