binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerLitvanya’da 100 Milyon Euro’luk ICO’ya Soruşturma Açıldı

Litvanya’da 100 Milyon Euro’luk ICO’ya Soruşturma Açıldı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Litvanya’da 100 Milyon Euro’luk Bankera ICO’suna Soruşturma Açıldı

Litvanya Merkez Bankası, geçen gün yaptığı açıklama ile ICO’ların detaylı bir şekilde araştırılacağı ve kanunlara uygun olması gerektiğini belirtti. Merkez bankası daha önce yaptığı başka bir açıklamada dijital para birimlerinin, menkul kıymet olarak değerlendireceklerini duyurdu. Litvanya Merkez Bankası, blok zincir tabanlı Bankera’nın token satışlarını inceleme kararı verdi. Bankera’nın toplam 2 ayrı internet sayfasında ICO reklamları bulunuyor. Bankera’nın resmi internet sayfasından yapılan açıklama ile şimdiye kadar toplam 100 milyon Euro toplandığı belirtildi. Bankera’nın ICO projesi önümüzdeki hafta sona erecek. Fakat Litvanya Merkez Bankası, dijital para birimlerinin halka arzlarını kanunlar nezdinde değerlendiriyor ve bunu suç olarak görüyor. Merkez bankasından konuyla alakalı bir açıklama yapıldı:

‘’Bankera’nın gerçekleştirdiği ICO projesi şimdiye kadar 80 milyon eurodan fazla bir miktar topladı. Bankera’nın tanıtımlarında ve reklamlarında verdiği bilgiler ışığında, düzenlemiş oldukları ICO’nun menkul kıymetler yasasına uygun olup olmadığı araştırılacak. Biz bunu halka arz olarak görüyoruz. Bu sebeple yasalara uygun olması gerekiyor.’’

Merkez Bankası Medyayı Uyardı

Merkez bankası yapılacak soruşturma sonucunda, herhangi bir suç unsuruna rastlarsa şirketi ve yetkililerini yargılayacağını ima etti. Ayrıca bu konuda dijital para satışı reklamı yapanları da uyardı. Merkez bankasının yaptığı açıklama şöyle devam ediyor:
‘’Halka açık hisse senetleri ve menkul kıymetler hakkında reklam ve yayın yapan diğer medya kuruluşları, kanunlar çerçevesinde hareket etmeye dikkat etmeli.’’

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail