HaberlerKripto Para

Londra Polisi Yatırımcıları Uyardı: İşte Kripto Para Hırsızlarının Uyguladığı Son Yöntem!

Londra polisi kripto para hırsızlarının son dönemde yeni bir sistem geliştirdikleri konusunda yatırımcıları uyardı.

Birleşik Krallık polisinin yaptığı açıklamaya göre kripto para yatırımcıları Londra’da son günlerde bir “kripto soygunu” dalgası yaşanıyor.

Kurbanlar telefonlarının çalınmasının ardından büyük miktarlarda kripto para kaybettiklerini bildiriyor.

Telefonunu Çaldıran Kripto Para Yatırımcıları On Binlerce Pound Kaybetti!

Londra Şehir Polisi’ne göre fiziksel soyguncular ile kripto varlık soyguncuları güçlerini birleştirmişe benziyor. Bilindiği üzere kripto varlık transferleri banka transferlerinin aksine geri döndürülemiyor ve bu yüzden hırsızlar özellikle bu alana yöneliyor.

Kurbanlardan birinin açıklamasına göre hırsızlardan biri kendisi Uber taksi çağırmak üzereyken telefonunu zorla aldı.

Daha sonra telefonu hırsız çetesi tarafından kendisine teslim edilen kurban, kripto borsası Coinbase hesabından 6.170 dolarlık Ethereum çıkışı olduğunu gördü.

Bir diğer olayda ise kurban bir gece kulübünde telefonunu çaldırdığını ve bunun ardından Crypto.com borsası hesabından 10.000 poundluk kripto çalındığını polise bildirdi.

Kurbanın açıklamasına göre hırsızlar kendisini o akşam takip ederek hesap şifresini de girdiğini görmüştü.

Üçüncü bir kurban ise kendisinin bir köprü altında soyguncular tarafından parmak izi ile telefonunu açmasına zorlandığını ve bunun ardından 28.700 poundluk kripto varlık çaldırdığını söyledi.

İngiltere Ulusal Polis Şefleri Konseyi siber suç programının kripto para birimi ekibine liderlik eden Phil Ariss, polis memurlarına kripto bağlantılı suçlar hakkında daha fazla eğitim verildiğini ve buna ek olarak halka da kripto hesaplarına giriş yaparken dikkatli olmaları konusunda bilgi vermeyi planladıklarını açıkladı:

“Sokaklarda elinizde 50 poundluk banknotları tutarak gezmezsiniz değil mi? Kripto para sahibi insanlar da bu kurala uymalı.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu