HaberlerKripto Para

Lüks Giyim Mağazası Farfetch, 7 Farklı Coin ile Kripto Para Ödemesi Kabul Edeceğini Duyurdu!

Amazon benzeri bir lüks giyim mağazası olan Farfetch, kısa bir süre içinde kripto para ödemesi alacağını bildirdi.

Online bir lüks giyim mağazası olan Farfetch, iş alanlarını büyütmek için bu yılın sonlarına doğru kripto para ödemelerini kabul edeceğini duyurdu.

Daha önce Gucci gibi bazı üst sınıf şirketler de kripto para ödemesi kabul edeceklerini bildirmişlerdi.

Başlangıçta Bitcoin, Ethereum, Binance Coin ve Diğer 4 Kripto Para Kabul Edilecek

Farfetch, web sitesindeki gönderide, başlangıçta Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB) dahil olmak üzere yedi kripto para birimini kabul edeceğini söyledi. Diğer 4 coinin hangi kripto varlıklar olacağı şirket tarafından bildirilmedi.

Bu gelişme, Farfetch’in sahibi olduğu Londralı perakendeci Browns’un da kripto para ödemelerinin başarılı bir şekilde başlatmasının ardından geldi.

Şirket yeni ödeme seçeneğini bu yılın ilerleyen dönemlerinde tüm ABD’li ve Avrupalı müşterilere açmayı planlıyor. Farfetch, aralarında Burberry, Prada ve Versace’nin de bulunduğu yaklaşık 1.400 lüks markanın ürünlerinin yer aldığı Amazon.com benzeri bir online pazar yeri işletiyor.

İlgili Haber
Gucci, Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Bu Kripto Paralar ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı!

Farfetch CEO’su José Neves, lüks şirketlerin “lüks müşterinin bugün olduğu ve yarın olacağı yerde” olması gerektiğini söyledi.

Lüks mağazalar yeni nesil varlıklı tüketicilere ulaşmaya çalışıyor ve bazıları kripto paraları bunun bir yolu olarak görüyor. Analistlere ve şirketlere göre, ABD’de 40 yaşın altındaki çok sayıda varlıklı insan Bitcoin’e yatırım yaptı.

Mayıs ayında, Kering SA’ya ait olan Gucci ve Balenciaga, kripto ile ödeme almaya başlayacaklarını duyurmuştu. Gucci, New York ve diğer dört ABD şehrinde kripto para ödemelerini deneyeceğini söylerken, Balenciaga da New York ve Los Angeles’ta kripto ödemelerini başlatacağını açıkladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu