AltcoinHaberler

LUNA’da Ticaret Durdu! Airdrop’tan Nasıl Yararlanılır? Hangi Borsalar Destekliyor?

LUNA'da airdrop heyecanı.

Terra’nın yeni kurtarma planının topluluk tarafından onaylanmasının ardından borsalardan destek mesajları yağdı.

Pek çok global borsa Terra 2.0’ı destekleyeceğini açıklarken bazıları anlık görüntü öncesi LUNA paritelerinin ticaretini ve para çekimlerini durdurdu.

Şimdiye kadar Terra 2.0’ı ve airdrop’u destekleyeceğini açıklayan büyük borsalar şu şekilde; “Binance, FTX, Bybit, Huobi, OKX, Crypto.com, Kucoin, Upbit ve Gate.io”

Yerli borsalardan BtcTürk ve Binance TR de Terra 2.0’ı ve airdrop’u destekleyeceğini duyurdu.

Airdrop öncesi FTX ve Binance gibi büyük borsalar LUNA ticaretini durdurdu.

Airdroptan nasıl yararlanılır?

Önceki airdroplarda olduğu gibi cüzdanlardan bir anlık görüntü alınacak, kullandığınız borsa airdrop’u destekliyorsa ve özel bir açıklama yapmazsa anlık görüntünün alındığın sırada hesabınızda LUNA olması yeterli olacak. Anlık görüntünün ne zaman alınacağına dair ilgili haberi okuyabilirsiniz.

İlgili Haber
LUNA'da Oylama Bitti! Kimler Airdrop'tan Yararlanacak? Snapshot Ne Zaman Alınacak?

Bu anlık görüntü sonrası airdrop’u destekleyen borsalarda bulunan LUNA adedinizi karşılığı olarak hak ettiğiniz kadar yeni LUNA hesabınıza yatırılacak. Bu da belirli bir zaman aralığı içerisinde gerçekleşcek.

BtcTürk airdrop’a ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“TerraForm Labs (TFL) ayrıca yeni bir Terra (LUNA) airdropu başlatacağını duyurdu. TFL tarafından sorunsuz bir şekilde yapılması halinde BtcTurk bu dağıtım programını destekleyecektir.

Dağıtım programı (airdrop) yapıldığında Terra (LUNA) kullanıcılarımızın hesaplarına ilgili oranlarda yansıyacak ancak alım satıma açık olmayacaktır. Kullanıcılarımız dilerlerse kendi cüzdanlarına para çekebilecekler.”

Binance TR ise duyurusunda şu ifadeleri kullandı:

Mevcut Terra ağını Terra Classic ağı olarak yeniden adlandıracak ve Terra ağı airdrop’unu destekleyecektir. Terra Classic ağındaki LUNA tokenleri bundan böyle bu duyuruda LUNA (eski) olarak anılacaktır.

-LUNA/BUSD işlem çifti için alım-satım işlemleri 26/05/2022 günü Türkiye saatiyle 18.00’da (TSİ) askıya alınacaktır ve bekleyen tüm emirler iptal edilecektir.

-LUNA (eski) token’inin ismi LUNC olarak değiştirilecektir.

-LUNC alım-satım işlemleri tekrar başlayacaktır. İşlem başlangıç tarihi bir başka duyuru ile paylaşılacaktır.

-Binance TR Yeni LUNA Airdrop’unu destekleyecek olup, detayları bir başka duyuru ile paylaşılacaktır.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu