Kripto HaberleriAltcoinLUNA'daki Dolandırıcılık İddiaları Durmak Bilmiyor! LUNA Kurucusunun 104 Milyon Dolarına El Konuldu!

LUNA’daki Dolandırıcılık İddiaları Durmak Bilmiyor! LUNA Kurucusunun 104 Milyon Dolarına El Konuldu!

Terra kurucu ortağı Daniel Shin'in varlıkları donduruldu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dün Güney Koreli savcıların Terraform Labs’ın kurucu ortağı Daniel Shin ortağı olduğu Chai Corporation’a baskın düzenlediğini aktarmıştık.

İlgili Haber
LUNA Kurucusunun İkinci Projesine de Baskın Yapıldı!

Bugün baskın olayıyla ilgili yeni gelişmeler yaşandı.

Yerel haber ajansı YTN’nin aktardığına göre, Güney Kore Seul Güney Bölge Mahkemesi bugün savcıların Terraform Labs’ın kurucu ortağı Daniel Shin’e ait 104 milyon ABD doları tutarındaki varlığın dondurulması talebini onayladı.

Güney Koreli yargı makamları Danil Shin’in varlıkları çöken altcoin projesi aracılığıyla yasadışı bir şekilde kazandığına inanıyor.

Shin, Terra kripto para birimini piyasaya sürme sürecinde haksız kar elde etme ve ortağı olduğu diğer şirketi Chai’nin müşterilerinin kişisel bilgilerini Terraform Labs’a sızdırma suçlamasıyla soruşturuluyor.

Bu bağlamda savcılar, Shin’in yatırımcılara uygun bir açıklama yapmadan ve resmi olarak ihraç edilmeden önce elde ettiği LUNA‘ları satarak yaklaşık 140 milyar Kore wonu yani 104 milyon dolar değerinde haksız kazanç elde ettiğine inanıyor.

Shin ayrıca, Chai’deki müşterilerinin kişisel işlem bilgilerini Terraform Labs’a sızdırma iddiası karşısında görev ihlal suçlamasıyla da karşı karşıya bulunuyor.

Terraform Labs CEO’su Do Kwon da, Shin’in soruşturma altında olması ve LFG’nin UST için yaptığı harcamalarla ilgili Terra-LUNA kripto para birimlerinin çöküşünden duyduğu üzüntüyü ifade etmek için Twitter’a gitti.

Do Kwon paylaşımında kendisinin ve ekibinin Terra projesinde herhangi bir dolandırıcılık faaliyeti yapmadığını savundu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları