Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiMadencilik Yaparken Aynı Zamanda Evinizi Isıtın

Madencilik Yaparken Aynı Zamanda Evinizi Isıtın

Takip et

Madencilik Yaparken Aynı Zamanda Evinizi Isıtın

Her geçen gün biraz daha ilgi gören kripto para madenciliği, gün geçtikçe sistem parçalarının kara borsaya düşmesi ve daha güçlü sistemlere ihtiyaç duyulması nedeni ile maliyetli bir hal alıyor. Bu durumu fırsata çeviren Qarnot şirketi, madencilik sistemiyle aynı zamanda evinizi ısıtabilen bir sistem piyasaya sürdü.

Kripto para madenciliği için kurulan sistemler kazım yaparken en yüksek performansta çalıştığı için ısı sorunu ortaya çıkıyor. Madencilik yapan kişiler bu ısı sorunuyla ciddi mücadeleler ederken Qarnot şirketi bu ısıyı eve aktarabilen bir sistem geliştirdi. QC-1 adı verilen bu sistem bünyesinde iki tane Sapphire Nitro+ Radeon RX580 ekran kartı ve madencilik için gereken donanımları bulunduruyor. İçerisinde hiçbir fan bulunmayan sistem böylelikle ses sorununu da ortadan kaldırmış oluyor. Önünde bulunan radyatör sayesinde içeride oluşan ısıyı eve aktarıyor. Başlıca Ethereum madenciliği için piyasaya sürülen ürün 60MH/s gücünde üretim gücü sunuyor.

Madencilik Yaparken Aynı Zamanda Evinizi Isıtın

Bu tarz sistemler üzerinde 2010 yılından beri çalışmalarını sürdüren Qarnot, bu cihaz ile gerekli şartlar sağlandığında aylık 120 dolar değerinde Ethereum üretilebildiğini belirtiyor. Akıllı telefonlar ile de kolayca yönetebileceğiniz sistemin fiyatı 3570 dolar. Fiyat konusunda yüksek görülen QC-1, kışın her ne kadar kullanışlı olsa da yazın nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu.

 

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları