Kripto HaberleriBitcoinMahkeme ABD Adalet Bakanlığı'nın Binance Hakkındaki Talebini Kabul Etti!

Mahkeme ABD Adalet Bakanlığı’nın Binance Hakkındaki Talebini Kabul Etti!

Mahkeme Binance.US ile Voyager Digital arasında devam eden 1 milyar dolarlık satış anlaşmasını geçici olarak durdurdu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC) dün dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a ve kurucusu CZ’ye açtığı dava sonrası Binance’a bir kötü haber de mahkemeden geldi.

New York ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Jennifer Rearden, Binance.US ile Voyager Digital arasında devam eden 1 milyar dolarlık satış anlaşmasını geçici durdurdu.

Hatırlanacağı üzere Mart ayının başlarında Binance.US, Voyager Digital’i satın almak için mahkemeden onay almıştı.

Ancak Voyager Digital ile Binance.US arasındaki 1 milyar dolarlık satış anlaşmasına, ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) 17 Mart’ta itiraz etmiş ve acil durdurma talebinde bulunmuştu.

DOJ’un bu talebini kabul eden federal yargıç kararında şu ifadelere yer verdi:

“Tüm tarafların yazılı sunumlarının yanı sıra bu konuda düzenlenen konferanslar ve sözlü tartışmalar dikkate alınarak, ABD Adalet Bakanlığı’nın acil önergesi kabul edilmiştir.”

Yargıç Rearden’in kısa süre içerisinde kararının ayrıntılarını açıklayan bir görüş yayınlaması bekleniyor.

Yargıç Rearden’in bu kararına karşı çıkan Voyager Teminatsız Alacaklılar Resmi Komitesi 27 Mart’ta bir tweet dizinde “Hükümetin çabalarına agresif bir şekilde karşı çıkmaya devam edeceklerini” belirterek şunları söyledi:

“Bugün Bölge Mahkemesi, ABD Adalet Bakanlığı’nın durdurma talebini kabul etti.

Bu kararın bir sonucu olarak, borçluların planı yürürlüğe giremez ve Hükümetin teyit kararına ilişkin itirazı tamamlanana veya karar bir üst mahkeme tarafından bozulana kadar dağıtım yapılamaz.

Komite hala durumu inceliyor ve bölge mahkemesinin gelecek yazılı görüşünü bekliyor.

Hükümetin çabalarına agresif bir şekilde karşı çıkmaya devam edeceğiz ve mevcut olduklarında daha fazla güncelleme sağlayacağız.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları