Ana SayfaHaberlerMaliye Bakanının İstifası Yatırımcıları Bu Kripto Paraya Yöneltti!

Maliye Bakanının İstifası Yatırımcıları Bu Kripto Paraya Yöneltti!

Takip et

Artan enflasyon küresel bir sorun haline gelirken yüksek enflasyonun yaşandığı ülkelerden biri olan Arjantin’de maliye bakanının istifası kripto para alımlarını yükseltti.

Enflasyonla birlikte kripto para birimlerine ilginin de bir hayli yüksek olduğu Arjantin’de maliye bakanı Martin Guzman, istifa ettiğini açıkladı.

Bakanın istifasının ardından Arjantin halkı yükselen enflasyona ve pesonun USD karşısında devam eden düşüşüne karşı korunmak için kripto paralara yöneldi.

Bunun sonucunda da dolara sabitli stablecoin fiyatlarında artış yaşandı.

Arjantinli yatırımcılar istifanın duyulmasından sonra enflasyondan korunmak için en büyük stablecoin Tether (USDT)’ye yöneldi.

Hafta sonu USDT, ülkenin yerel para birimi olan pezo karşısında %11 yükseliş kaydetti.

Arjantinli yatırımcıların dolar yerine USDT’ye yönelmesinde istifanın hafta sonu gelmesi ve geleneksel finans kurumlarının hafta sonunda kapalı olması etkili oldu.

Bu bağlamda kurumlardan dolar alamayan halk, dolara sabitli en büyük ve güvenilir stablecoin USDT’ye yöneldi.

Arjantin’in en büyük üç kripto para borsası istifa sonrası USDT alımlarının yükselmesiyle ilgili açıklamada halkın kendilerini, yüksek enflasyona ve Arjantin pesosunun (ARS) olası bir devalüasyonuna karşı korumak için böyle bir hamle yaptıklarını söyledi.

Hatırlanacağı üzere Arjantin Mart ayında, Uluslararası Para Fonu (IMF) ile 45 milyar dolarlık bir borç anlaşması imzalamıştı.

Anlaşmada ülkede kripto para alımlarının zorlaştırılması hükmü de yer almıştı. Bu anlaşmaya rağmen kripto para birimleri ülkede büyük talep ve ilgi görmeye devam ediyor.

İlgili Haber
IMF'den Yeni Yöntem, "Bitcoin'i Zorlaştır, Parayı Al!"
İlgili Haber
Arjantin Merkez Bankası, Bankaların Bitcoin ve Kripto Para Hizmeti Vermesini Yasakladı: İşte Detaylar!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları