Kripto HaberleriHaberlerMalta Neden Libra Konusunda Sessiz?

Malta Neden Libra Konusunda Sessiz?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto paraların çetin savunucusu ülke olma yolunda ilerlerken bir anda AB ve IMF’nin uyarıları sonrasında yavaşlayan Malta, son dönemde Libra hakkında hiçbir açıklama yapmadı. Libra hakkında AB, ABD ve Çin bile açılama yaparken Malta’nın açıklama yapmamış olması akıllarda soru işaretleri yarattı. Bitcoin ve Blockchain teknolojisi hakkında açıklamaları ile AB’yi bile ‘kızdıran’ Malta hükümeti 400 bin dolaylarındaki nüfusu ile düşük nüfus sayısına ve düşük sınıf ekonomisi ile kendi halinde bir ada ülkesi. AB üyesi olan bu ülke kripto paraları destekliyor ve Blockchain teknolojisinin ‘başkenti’ olma yolunda çaba harcıyor. Ancak bunda ne kadar başarılı olabileceği meçhul olan Malta, IMF’ye göre geçtiğimiz aylardaki hızıyla giderse duvara toslayacaktı.

IMF Malta’nın suçlanabileceği uyarısında bulunmuştu

IMF, Malta’nın Blockchain ve kripto para şirketlerinin vergi kaçırma, para aklama gibi suçlar nedeniyle suçlanabilecek olduğunu açıklamış ve Malta hükümetinden denetimleri en üst düzeye çıkarması gerektiği uyarısında bulunmuştu. Malta hükümeti bu açıklamalara tepki göstermiş ve denetim yaptıklarını açıklamıştı ancak görünen o ki saklı kapılar arkasında Malta uyarılmış olabilir ve bu nedenle son dönemde kripto para ve Libra hakkında açıklama yapmıyor olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları