HaberlerMetaverse

Mansur Yavaş Paylaştı Ankara Metaverse’e Giriyor!

Mansur Yavaş'ın yeni yıl mesajı gündem oldu.

2021 yılını geride bırakırken, yılın son çeyreğine Metaverse damgasını vurdu. Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesiyle yükselen hype, pek çok teknoloji ve perakende devinin Metaverse odaklı projelere odaklanmasına neden oldu.

Türkiye’nin başkenti Ankara’da Büyükşehir Bedediye başkanı olarak görev yapan Mansur Yavaş’ta yeni yıl mesajını Metaverse teması içerisinde yayınladı.

Dijital ortamda oluşturulan Mansur Yavaş avatarı kullanılan görselde, Yavaş’ın 2021’de Ankara’ya kazandırdıkları 3 boyutlu olarak  aktarıldı. Başkan’ın arkasındaki Atakule ve Ankara silueti de  büyük beğeni topladı.

Yavaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Bld 4.0 v22 yükleniyor…” mesajı, 2022’de çok daha teknoloji ile iç içe geçmiş bir belediyecilik anlayışı görebileceğimizin sinyalini verdi.

ABD’de New York dahil bir çok belediye, kripto para birimleri ile belediyecilik hizmetlerini entegre etmek ve illerine ekstra gelir kaynağı oluşturmak için mücadele ediyor. Bu konuda Türkiye’den henüz bir hamle gelmedi. Yapılacak regülasyonlar sonrası, ilk hangi belediye kripto para alanına adım atacak biz de merakla bekliyoruz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu