Bitcoin

Mansur Yavaş’tan Ankara Belediyesi İle İlgili Kripto Para Açıklaması

Mansur Yavaş şu an için kripto para çalışmalarının bulunmadığını belirtti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Türkiye’de son dönemde kripto paralara yönelik yoğun ilgi sonrasında kripto para çalışmaları olup olmadığına dair açıklamada bulundu. Aslında Türkiye’de sadece yatırım bazında değil aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşları bazında da kripto paralara yönelik yoğun çalışmalar yapılıyor. Buna ek olarak Miami gibi farklı noktalarda belediyelerin de kripto para konusunda çalışmalar yapması, durumun ulaştığı boyutları gözler önüne seriyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Henüz Kripto Para Yatırımı Düşünmedi

Mansur Yavaş ise kendisine yöneltilen sorulara kesin bir yanıt vererek Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak böyle bir çalışmalarının olup olmadığını yanıtladı. Yavaş, dijital dünyadaki yenilikleri takip ettiklerini belirtse de şu an için böyle bir kripto para yatırım planları bulunmadığını şu şekilde iletti:

Belediyemizin kripto para birimi olup olmadığı yönünde sorular alıyorum. Dijital dünyadaki yeniliklerin sıkı bir takipçisi olsak da biz sadece Ankara’mızın yatırımlarına odaklıyız.

Kripto dünyası bu aralar karışık, sabırlı ve dikkatli olmak lazım gençler.”

Özellikle kısa süre önce Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yayınlanan bir yönetmelik, Türkiye’de sektörü çalkantılı bir hale getirdi. Digilirapay veya Papara gibi aracı kurumların 30 Nisan tarihinden sonra kripto para alım satımlarında aracılık hizmeti sunamayacağı bu yönetmelik ile ortaya çıktı. Bu da regülasyonların geldiğine ve yakında çok daha farklı yönetmeliklerin görülebileceğine yönelik hisleri güçlendirdi.

İlgili Haber  Son Dakika! Bitcoin (BTC) ve Kripto Varlık Ödemelerini Yasaklayan Yönetmelik Yayınlandı!
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu