Metaverse

Mark Zuckerberg, Meta’nın Yeni Girişimi olan Horizon Worlds’ü Duyurdu

Kısa süre içerisinde 10 milyar dolarlık bir zarar açıklayan Meta şimdi ise Horizon Worlds'ü duyurdu.

Dünyanın en büyük sosyal medya uygulamalarını yöneten Meta‘nın CEO’su Mark Zuckerberg, son dönemdeki büyük kayıplar sonrasında geliştiricilerin de para kazanabileceği bir girişimde bulundu.

İlgili Haber
Facebook Bu Metaverse Kripto Paranın Fitilini Ateşledi! "Bizi Heyecanlandırıyor"

Horizon Worlds Deneyleri Başladı

Bizzat Mark Zuckerberg tarafından yayınlanan gönderiye göre, Meta şu an Horizon Worlds isimli sanal gerçeklik uygulamasının kazanç sağlaması üzerine çalışıyor.

Söz konusu para kazandırma girişimi, geliştiricilerin hem oyunu geliştirip hem de bundan faydalanması üzerine kurulu. Sanal gerçeklik oyunu şu an sadece belirli sayıda geliştiriciye açık olsa da bunun şirketin uzun vadeli stratejisinde bir dönüm noktası olduğu söylenebilir.

Dün gece yayınlanan gönderide konu hakkında şu açıklamalarda bulunuldu:

Girişimcilerin ve yaratıcıların kendileri için uygun olan bir iş planı üretmeleri adına daha fazla özgür alanı bulunacak. Bunun sonucu olarak da bu adımı atmaktan ve geçen yıl Ekim ayında duyurduğumuz Horizon Creators Fund isimli 10 milyon dolarlık fonu oluşturmaktan gurur duyuyoruz.”

Meta, bir grup kişinin şu an seçildiğini ve sadece ABD ile Kanada vatandaşı olan kişilerin şimdilik uygulamayı test edebileceğini aktardı.

Zuckerberg’in Horizon Worlds isimli oyunu blockchain teknolojisine dayanmıyor ve NFT desteğine de sahip değil. Aslında bu iki eksilik büyük eleştiri toplamıştı ancak Zuckerberg’in bunu tam kontrol için yaptığı söylenebilir.

Meta veya eski adıyla Facebook kısa süre içerisinde 10 milyar dolarlık değerleme kaybetmişti ve şirket bunu telafi etmek istiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu