HaberlerLibra

MasterCard CEO’su: Libra’dan Yasal Güvence Alamadığımız İçin Ayrıldık

MasterCard CEO’su Ajay Banga, şirketlerinin çok büyük ve çok uluslu bir şirket olduğunu açıkladı.

Dünyanın en büyük ödeme altyapı sağlayıcıları arasında olan MasterCard, tüm dünyada aktif olarak kullanılıyor. Visa ve MasterCard altyapısına erişimi engellenen ülkeler ekonomik olarak bitik, ekonomisi iflas etmiş olmanın ötesinde olan ülkeler olarak görülüyor.

Birkaç ay önce Libra’dan neden ayrıldıklarına ve Facebook ile ilgili herhangi bir sorun olup olmadığına dair açıklama yapan MasterCard CEO’su Ajay Banga, bunun sebebini Facebook’un kendilerine yazılı olarak herhangi bir yasal güvence vermemesi ve Libra’nın yasalara uygun olup olmayacağı konusunda yazılı bir garanti alamadıkları için şirket politikası gereği bu durumu kabul etmemeleri şeklinde ifade etti.

Şirketin tüm ülkelerin yasalarını incelediği ve yasalara uygun hareket ettiğine değinen CEO Banga, Libra’nın kendileri için “çok da” önemli olmadığını açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu