Metaverse

McDonald’s Metaverse Dünyasına Atılıyor! “Sanal Hamburger ve Patates Kızartması Satılacak”

Fastfood devi McDonald’s, Metaverse üzerinde bir restoran açarak burada sanal hamburger ve patates kızartması satmayı planlıyor.

Fastfood devi McDonald’s, sanal restoran ve yiyecekler ile Metaverse dünyasına katılmaya hazırlanıyor.

McDonald’s, Metaverse ve Sanal Ürünler Patenti Başvurusu Yaptı

McDonald’s Metaverse ile ilgili önemli bir adım atmaya hazırlanıyor gibi görünüyor.

Fastfood devinin son ticari marka başvuruları, şirketin NFT ve sanal dünyalara merak sardığına işaret ediyor. Şirket, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne konuyla ilgili başvurularda bulundu.

Yayınlanan belgelere göre McDonald’s, kendi sanal yiyecek ve içecekleri ile ilgili ticari marka hakları ve “resim, metin, ses, video ve NFT’leri içeren indirilebilir multimedya dosyalarını” da içeren bir dizi ticari marka için yetkililere başvurdu.

Buna ek olarak şirket, kendi “eğlence hizmetlerini” sunmak için de başvuru hazırladı. Söz konusu eğlence hizmetlerinin gerçek ve sanal dünyada yapılacak konser ve etkinlikleri kapsayacağı düşünülüyor.

Bir diğer başvuru ise, gerçek ve sanal ürünlerin satıldığı sanal bir restoran için yapıldı. Kaynaklara göre sanal restorandan verilen siparişler müşterilerin evlerine gönderilecek.

Ticari marka başvuruları fastfood devinin Metaverse’e olan ilgisinin çok ciddi kanıtları olsa da şirket zaten birkaç aydır kripto para sektörüyle dirsek teması kurmaya çalışıyordu.

Geçtiğimiz hafta McDonald’s, Yeni Ay Yılı’nı kutlamak için bir NFT sergisi planlamış ve Ekim ayında ise McRib burgerin 40. yılını kutlamak için bir NFT yayınlamıştı.

İlgili Haber
McDonald's, Çin'e İnat 31.Yıldönümünü NFT İle Kutluyor!

Ünlü restoranın sosyal medya ekibi de son haftalarda Twitter üzerinde kripto paralar ile ilgili sık sık paylaşımlar yapmaya başladı.

Şirket, 24 Ocak tarihindeki piyasa düşüşünün ardından Twitter üzerindeki McDonalds espirilerine atıfta bulunarak kripto para kullanıcılarının nasıl hissettiklerini sormuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu