BitcoinHaberler

Media Markt, Bitcoin ve Kripto Para Sektörüne Yöneldi!

Avrupa'nın en büyük elektronik şirketlerinden biri attığı son adımla birlikte Bitcoin ve kripto para sektörüne yöneldi.

Avrupa’da 1000’in üzerinde mağazası bulunan Alman elektronik devi Media Markt, yaptığı açıklamasında Avusturya’da 12 Bitcoin ATM’si açacağını duyurdu.

Yerel haber kaynaklarının aktardığına göre, şirket BTC ATM’lerini ülkedeki 12 şubesine dağıtacak.

Avusturya Avrupa’da Bitcoin adaptasyonu ve BTC ATM’leri konusunda lider ülkelerden biri olarak görülüyor. Verilere göre ülkede 139 adet BTC ATM’si faaliyet gösteriyor.

Avusturya’daki kripto para ATM’lerinin çoğunda Bitcoin, Litecoin, BCH, Ethereum, XRP, Dash ve Dogecoin ticareti yapılıyor. Bununla birlikte ülkedeki ATM’lerin çoğunluğunu oluşturan 65 birim Viyana’da yer alıyor.

Media Markt’ın BTC ATM’lerinin kurulumu için Kurant şirketi ile işbirliğine gideceği öğrenildi. Kurant, 2017 yılında Coinfinity şirketinin bir alt kolu olarak kurulmuştu. Şirket mevcut durumda Avusturya, İspanya, Yunanistan ve Almanya’da 200’ün üzerinde kripto para ATM’sine sahip.

Media Markt’ın Avrupa’da kripto paralara olan talebin yükselmesi ile birlikte bu sektöre yatırım yapmaya başladığı düşünülüyor.

MediaMarkt Geçtiğimiz Yıl Fidye Olarak 50 Milyon Dolarlık Bitcoin Ödemek Zorunda Kalmıştı

Bununla birlikte şirketin kripto varlıklar ile olan etkileşimi olaysız geçmedi. Geçtiğimiz yıl şirket fidye yazılım saldırganlarının hedefi olmuştu. Saldırganların fidye olarak 240 milyon dolar istemesine karşın şirket pazarlıkların ardından 50 milyon dolarlık ödeme ile saldırıdan kurtulmuştu.

İlgili Haber
MediaMarkt Siber Saldırıya Uğradı! 50 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin İstiyorlar!

BTC ATM’leri son yıllarda bir süredir giderek popüler hale geliyor. CoinATMradar verilerine göre dünya üzerinde 36.810 adet BTC ATM’si bulunuyor. Bununla birlikte bu ATM’lerin 35.304’ünün ABD’de bulunduğunu da belirtmek gerekiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
haboyle

ALDIGIMI SATAMIYACAKSAM MEDIA MARKETIN GOTUNEMI KOYAYACAM

haboyle

SATIS VAR ALIM YOK


Başa dön tuşu