BitcoinBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

“Mega” Bitcoin (BTC) Balinaları Ortadan Kayboluyor: Küçük Balıklar mı geliyor?

Mega varlıklı Bitcoin balinaları kayboluyor.

Kripto para piyasası coinmarketcap verilerine göre son 24 saatte yeniden yeşillendi ve Ethereum’un (ETH) EIP-1559 güncellemesi etkisini gösteriyor. EIP-1559 öncesi piyasa genel olarak kızıla boyanmış durumdayken şu an bunun tamamen yeşile dönmesi balinaların hareketlerinden kaynaklanıyor da olabilir.

Woo, Bitcoin Balinalarını Analiz Etti

On-chain analisti Willy Woo’nun aktardığı bilgilere göre mega varlıklı Bitcoin balinaları yavaş yavaş ortadan kayboluyor ve bunların yerine bireysel yatırımcılar çoğunluk kazanıyor.

Ünlü analist Tone Vays ile bir röportaja katılan Woo, 10.000 ve üzeri BTC’ye sahip olan yatırımcıların “sonlarının tükenmek üzere” olduğunu ifade etti.

Analist, 2012 yılından beri bu balinaların soylarının ilk defa bu kadar azaldığını ve sayılarında düşüş görüldüğünü vurguladı. Bu balinalar azalırken de küçük yatırımcıların sayısında artış yaşanıyor.

Woo, “mega-varlıklı” Bitcoin balinalarının ana akım kabul arttıkça azaldığını ve bireysel yatırımcıların aslında bunun temel sebebi olduğunu belirtti.

Şu an Woo’ya göre artış yaşayan tek balina grubu ise “yunuslar”. Bu balina grubu elinde 100 ve üzerinde BTC bulundurması ile tanınıyor. Woo, bunların serbest yatırım fonları olduğunu düşünüyor.

Bu da aslında dünya çapında birçok yatırım fonunun BTC’ye ve kripto para ekosistemine gerçekten ilgi duyduğunu kanıtlamakta.

BTC fiyatı basın saati itibarıyla 40.967 dolar seviyesinden işlem görüyor ve Woo’nun tahminlerine göre yeniden 50.000 dolar bandına çıkılması muhtemel. Özellikle borsalardan çıkan BTC miktarının artıyor olması, satış değil alış baskısının arttığını gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu