Bitcoin

Messari, Kripto Para Sektöründeki “Aç Kurtları” Ortaya Koydu: 5 Kat Arttı!

Messari verilerine göre kripto para sektörüne yönelik VC yatırımlarının miktarı 1 yılda 5 kat arttı!

Kripto para sektörüne ve blockchain dünyasına olan ilgi arttıkça, bunlara yönelik yatırımlar da artıyor. Söz konusu yatırımlar ilk yıllarda genellikle bireysel yatırımcı kaynaklı iken yavaş yavaş kurumsal yatırımcıya dönmeye başladı. Aktarılan son rapora göre ise kurumsal yatırımcının aktardığı para konusunda rekor kırılmış olunabilir.

İlgili Haber
Bitcoin'de Kurumsal Yatırımcı Etkisi Büyüyor: Yüzde 99'a Ulaştı!

Kripto Para Sektörü Kurumsal Yatırımcı İşgalinde!

Risk sermaye şirketleri tarafından 2020’nin son çeyreğine kadar sektöre 2 milyar dolarlık yatırım sokulduğu aktarılıyor. 2021 yılının aynı döneminde ise bu yatırımın toplam miktarı 10 milyar doları gördü ve %500’lik bir yıllık artış yaşandı. Söz konusu veri, hem kripto para araştırma ve analiz şirketi Messari hem de kıdemli analist Tom Dunleavy tarafından aktarılmakta.

Messari, 2017 yılında risk sermayelerinin aktardığı toplam yatırımın 1 milyar doları bile görmediği ancak asıl patlamanın bu süreç sonrasında başladığını aktardı. 2021 yılında sektör sadece bu yılın dördüncü çeyreğinde, 2017 yılının 11 katı daha fazla yatırım aldı.

Söz konusu araştırma aslında bundan çok daha farklı noktalara da dikkat çekmekte. Kripto para projeleri ile yapılan ortaklıkların sayısında da inanılmaz bir artış yaşandı. Messari araştırmasının ışığın bunun 300’den neredeyse 500’e kadar çıktığı görülüyor. Messari bunun yanı sıra kurumsal yatırımcıların sadece Coinbase kripto para borsası üzerinde 1,4 trilyon dolarlık hacim ürettiği vurgulamakta. Bu da daha önceki yıla göre 10 kat artış anlamına gelmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Bu yüzden şöyle güzel bir ayı yaşatmadılar bize…Bu piyasada yıllardır döneme göre alım yapar satarım.Ayının dibinde toplar boğanın bitiminde satardım ama ilk kez düşmüyor bunu görüyorum…mecbur dün ben bile tekrar alım yaptım neyse ki kırmadı alta gene trendin üstünde kaldı trend tepesi 50 k diyor bakalım ne olacak artık ben bile bilmiyorum neler olacağını neler döndüğünü mecbur girdik %50 ile…hala 13 k doları test edemedik oraya dönüp giderse 8 yıl sonra ilk kez tekrar terste kalıcam 🤣hain kurumsalllar tüm düzeni bozdu bodozlama giriyorlar piyasaya 😅bu arada giriş dibi 33 k ile 40 k oldu.yanş ortalamasını alsak 37 k eder 37×2 74 k dolar demek.Burada büyük satıl olacak demek.Eğer çıkarsa btc orada herkes ayrılsın 😅100 k dolar türküsünü hemen yemeyin 50 k dolarda dip olup toplanmadığı sürece 100 k olmayacak.


Başa dön tuşu