Ana SayfaHaberlerMetamask Kurucularından Kripto Para Uyarısı Geldi! "Kumar"

Metamask Kurucularından Kripto Para Uyarısı Geldi! “Kumar”

Takip et

2021 yılında kripto para birimlerine yönelik benimseme muazzam seviyelere ulaşırken, volatiliteye alışık olmayan yatırımcılar büyük kayıplar yaşadı.

Bütün birikimlerini kripto paralarda tutan bazı yatırımcılar, çöken projeler nedeniyle tüm birikimlerini kaybederken, borç parayla veya kredi kullanarak kripto para satın alan yatırımcılar da büyük zarar gördü.

Kripto para sektörü henüz genç ve olgunlaşmamış bir sektör olduğu için bu alana yatırım yapmak isteyenlerin risklerini buna göre değerlendirmeleri büyük önem arz ediyor.

Popüler kripto para cüzdanı uygulaması Metamask’ın kurucu ortakları Aaron Davis ve Dan Finlay’da katıldıkları son röportajda bu duruma çekti ve kripto para yatırımlarını “kumarla” karşılaştırdı.

“Kripto Para Yatırımı Kumara Eşdeğer”

Aaron Davis kripto paralara yatırım yapmayı kumar olarak nitelendirirken şunları söyledi:

Bunu söylemek için biraz geç belki ama, paranızı kripto para birimlerine yatırmak kumar oynamaktır.

Şu anda sahip olduğumuz şeyin geleceğin finansı olduğunu ve tüm hayat birikimlerinizi buraya aktarmanız gerektiğini söylemiyorum.

Bir çok insan bunu savunuyor ve bence bu oldukça tehlikeli bir davranış.

David devamında Metamask’ı ilk geliştirdikleri dönemde Ethereum‘un birincil finansal araç olacağını ön göremediğini itiraf etti. Kripto paralarda oluşan ponzi sistemleri ise David’i şaşırtmamıştı.

“Kripto Ponzilerle Mücadele Zor”

Finlay’a göre ise kripto para sektörü içerisinde ponzi sistemleri engellemek teknik olarak mümkün değil.

Bu konuda Metamask’ın pek bir şey yapamayacağını ifade eden Finlay, “her şeyi belirli bir yöne itmeniz tanım gereği imkansız” dedi ve bu konuda sektör temsilcilerine büyük görev düştüğünün altını çizdi.

Her şeyi belirli bir yöne itmemiz imkansız ancak kripto ilişkilerini daha uzlaşmalı bir hale getirerek itibarsız projelerin güvenilirlik kazanması zorlaştırılabilir.

“Sorunlara Odaklanın”

Geliştiricilere de seslenen kurucular “insanlığın geri kalanına hizmet etmenin bir yolunu bulmalarını” tavsiye etti.

İnsanların sorunlarına odaklanın, insanları dinleyin, işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenin ve sonra birisi için hayatı biraz daha kolaylaştırıp kolaylaştıramayacağınıza bakın.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları