Altcoin

Metaverse Çılgınlığına Bir Yenisi Eklendi: Metaverse ETP’si Hazır!

Metaverse, kendi ETP'ine kavuşuyor!

Ethereum ağı tabanlı DeFi sektörü kesinlikle hayatımıza çok hızlı bir giriş yaptı. Öncelikle DeFi uygulamaları, devamında NFT’ler ve şimdi de birçok teknoloji devinin dahil olduğu metaverse, bütün dünyayı kasıp kavuruyor. Buna yönelik bir kanıt da Roundhill Investment şirketinden geldi.

Roundhill Investments isimli şirketin Metaverse ETF (META) isimli yatırım ürünü, Facebook’un 28 Ekim tarihindeki marka değişim duyurusundan beri 754 milyon dolarlık yatırım aldı. Bunun hemen devamında ise First Trust isimli başka bir şirket, benzer bir ürünü piyasaya sürmek için önemli bir adım attı.

Metaverse ETP’i Geliyor

DeFi Technologies şirketinin iştiraki olan Valour, Avrupa’da Metaverse odaklı bir ETP piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin Metaverse ve Gaming odaklı ETP’i şimdiden İsviçre’nin regülatörü SFSA tarafından onaylandı. Şimdi ürünün Avrupa Birliği cephesinden onay beklediği belirtilmekte.

ETP, metaverse ile ilgili beş dijital varlığa odaklı olacak ve bunların arasında Decentraland ile Axie Infinity’nin olduğu biliniyor. ETP bir kurum tarafından onaylansa da hala onaylanmadığı başka bir cephe var ancak böyle bir ürünün kısa vadede onaylanması beklenmekte. Facebook gibi kurumların yaşattığı furya kesinlikle birçok yatırımcı ve kurumsal yapı için fırsat sunmakta ve metaverse odaklı bir ETP ile her şey çok daha farklı olabilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu