AltınBitcoinHaberlerKripto Para

Michael Saylor Neden Altın Yerine Bitcoin’i Tercih Ettiğini Açıkladı!

Bitcoin boğası Saylor Bitcoin 2022 Konferansında konuştu.

Bitcoin alımları ile sık sık gündeme gelen MicroStrategy’in CEO’su Michael Saylor bugün başlayan “Bitcoin 2022 Konferansında” konuştu.

Bloomberg Intelligence analistlerinden James Seyffart ile konuşan Bitcoin boğası Saylor, MicroStrategy’in altın yerine Bitcoin’i (BTC) seçmekten pişmanlık duymadığını söyledi.

Seyffart attığı twitte Saylor’un konuşmasından bir kesit alıntılayarak MicroStrategy’nin Bitcoin yerine bir altın standardını seçmiş olsaydı, şirketin şu anki durumunda belirgin bir fark olacağını söyledi.

Saylor’a göre MicroStrategy altını seçmiş olsaydı, şirket hissedarlarının 4 yada 5 milyon dolarlık karı kaçırmış olacağını belirtti.

“Bitcoin almak yerine altın almayı seçseydim, muhtemelen 250 milyon dolar civarında altınımız olurdu. Bunun sonucunda da hissedarlarımız 4 veya 5 milyar dolarlık karı kaçırmış olurdu.”

Ünlü CEO ayrıca kripto para birimlerinin ABD dolarına karşı olduğunu düşünmediğini dile getirdi.

Bunun nedeni olarak da Bitcoin’in paradan ziyade mülke daha çok benzemesini ve doların dünyadaki herhangi bir ülkede halen sahip olunması gereken en iyi para birimi olmaya devam etmesini gösterdi.

MicroStrategy’nin Bitcoin Alımları!

Bitcoin konusunda en büyük kurumsal yatırımcı haline gelen MicroStrategy 2020 yılında Bitcoin (BTC) almaya başladığından bu yana BTC biriktirmeye devem ediyor.

Bu bağlamda şirket geçtiğimiz günlerde 190 milyon dolar nakit karşılığında 4167 Bitcoin aldığını duyurdu. Şirketin CEO’su Michael Saylor her defasında sonsuza kadar Bitcoin almaya devam edeceklerini söylüyor.

İlgili Haber
İşte MacroStrategy'nin 190 Milyon Dolarlık Bitcoin Alımının Detayları!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu